Tanık Koruma'ya Uzuner geldi

Tanık Koruma'ya Uzuner geldi.12300
  • Giriş : 17.11.2008 / 17:36:00

Emniyet Genel Müdürlüğü Tanık Koruma Daire Başkanlığı'na Ali Uzuner'in getirildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Emniyet Genel Müdürlüğü Tanık Koruma Daire Başkanlığı'na Ali Uzuner'in getirildiği bildirildi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, ''Ergenokon Davası''nın gizli tanıkları ile bundan sonra gizli tanıklıkları kabul edilecek kişilerin güvenliklerinin sağlanması amacıyla kurulan Tanık Koruma Daire Başkanlığı'na 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ali Uzuner getirildi.

Başbakanlık Koruma Müdürlüğü ile Koruma Daire Başkanlığı görevinde de bulunan Uzuner'in önümüzdeki günlerde yeni görevine başlayacağı öğrenildi.

Tanık Koruma Daire Başkanlığı, 5726 sayılı Tanık Koruma Kanunu'nun ilgili maddesine istinaden 21 Haziran 2008 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatı bünyesinde kurulmuştu.

Terör ve organize suçların ortaya çıkartılması sırasında mahkeme ya da Cumhuriyet Savcısı tarafından gizli tanık olarak korumaya alınması karalaştırılan kişilerin kimlik ve adres bilgilerinin gizli kayıt altına alınmasının sağlanması için geniş yetkileri bulunan daire, tanıkların adli sicil, askerlik, vergi, nüfus, diploma, pasaport, sosyal güvenlik gibi belgelerini değiştirebilecek. Yasal düzenleme, gerek görülmesi halinde gizli tanığın fiziki görünümünü estetik cerrahi yolu da dahil olmak üzere değiştirilebileceğini öngörüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*