Tanjevic: En zorlu gruba düştük

Tanjevic: En zorlu gruba düştük.8640
  • Giriş : 19.01.2009 / 16:21:00

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Bogdan Tanjevic, ULEB Avrupa Ligi 2. turda, kura çekimi sonunda en zorlu gruba düştüklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FB TV'de kura çekimi programına katılan Tanjevic, Avrupa Ligi 2. turda kura çekimi sonrası yer aldıkları (H) Grubu'nda geçen sezon ''Dörtlü Final''de oynayan iki takımın yer aldığını belirterek, ''Grubumuzda yer alan Rusya'nın CSKA Moskova takımı geçen yılın şampiyonu. İtalya'nın Montepaschi Siena takımı ise 'Dörtlü Final'de 3. oldu. Hırvatistan'ın Cibona Zagreb takımı ise 4. torbanın en kuvvetli ekibiydi. 4 gruba bakıldığında en güçlü gruba düştük'' dedi.

Bogdan Tanjevic, geçen sezon Avrupa Ligi'nde ilk 8'e kaldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Geçen sene Avrupa Ligi'nde ilk 8'e kaldık. Bu beni mutlu etti ama daha çok mutlu olduğum şey Türk oyuncuların katkısıydı. Bu sene de ilk 16'ya kaldık. Geçen seneye göre genç oyuncular daha çok gelişti. Takımda ağabeylerle gençler arasında iyi koordinasyon yaptık ve ilk 16'ya kaldık. Sakatlıklar olmasaydı belki grubu birinci bitirebilirdik. Şimdi zorlu bir gruba düştük ama en azından takımı motive etmek zorunda kalmayacağım. Çünkü onlar da bu takımların ne kadar güçlü olduğunu biliyor.''

Şu anda transfer yapmayı düşünmediklerini anlatan Tanjevic, bu kadro ile devam etmek istediklerini söyledi. Yönetim ile her zaman iletişim halinde olduklarını kaydeden Tanjevic, ''Yönetimimiz bize her zaman destek oluyor. Bu takıma Giricek de katılacak. O zaman daha iyi olacağız'' dedi.

Tanjevic, rakiplerin performansından çok, kendi oyuncularının sağlıklı olmasının önemli olduğunu vurgulayarak, ''Mirsad ve Giricek'in bir an önce takıma dönmesini bekliyoruz. Ömer Aşık'a çok ihtiyacımız var. 'Top 16'da bizimle olmayacak. Durumu iyi ama dizini kuvvetlendirmesi gerekiyor. İlk 8'e kalırsak, orada bize dahil olacak. Ömer Aşık, Mirsad ve Giricek'in sakatlıklarında Semih, Oğuz ve Vidmar'ın formda olması bizi mutlu ediyor'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*