Tanju Çolak: Avrupa'ya gitmekten korktum

  • Giriş : 10.10.2007 / 17:22:00

Tanju Çolak: Avrupa'ya gitmekten korktumSamsun'da Namık Kemal Lisesi öğrencileriyle sohbet toplantısı düzenleyen Avrupa Gol Kralı Tanju Çolak, Rıdvan Dilmen ile birlikte Futbol Okulu açacaklarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Samsun Namık Kemal Lisesi Aile Birliği'nin davetlisi olarak sohbet toplantısına katılan Altın Ayakkabı sahibi eski milli futbolcu Tanju Çolak, Futbol ve özel hayatı hakkında öğrencilerin sorularını cevapladı.

Futbolu erken yaşta bıraktığını, bunun tek nedeninin de Türkiye’de Futbol yaş ortalaması anlayışı olduğuna dikkat çeken Tanju Çolak, Avrupa’da 36-37 yaş sırının ideal olduğunu, Türkiye’de 32-33 yaşındaki futbolcunun, 'artık yaşlandı' diyerek emekliliğe teşvik edildiğini söyledi.

Futbolculuk dönemlerinde bir çok Avrupa takımından teklif aldığını ancak bunları korktuğu için kabul etmediğini belirten Çolak, "Gol kralı olup altın ayakkabıyı aldığım yıllar benim futbolda parladığım dönemlerdi. Avrupa takımları beni transfer etmek için uğraştı ama gitmedim. Çünkü korktum. Hiç gitmediğim ülkeler, dilleri, kültürleri farklı. Yabancı dil bilmediğim için çekindim. Gittiğim yerde ne yaparım korkusuyla Avrupa’da forma giymedim" dedi.

Hayatında herşeyi gerçekleştirdiğini bütün ideallerini yerine getirdiğini söyleyen Tanju Çolak, sadece teknik direktörlük hayalinin yarım kaldığını bunu da mutlaka gerçekleştirmek istediğini ifade etti. Başarılı bir teknik direktör olacağını söyleyen Çolak, Rıdvan Dilmen ile Futbol okulu açacaklarını kaydetti.

"Keşke şunu yapsaydım" dediği bir şey bulunmadığını ifade eden Çolak, tek gerçekleştiremediği hedefinin teknik direktörlük olduğunu, bu hedefini de mutlaka gerçekleştireceğini, başarılı bir teknik direktör olacağını vurguladı.

Okulun hazırlıklarının sürdüğünü belirten Çolak, beğendiği Türk futbolcuların Gökhan Ünal, Emre Belözoğlu, Fatih Tekke, Gökdeniz, Tuncay, Necati ve Hakan Şükür olduğunu söyledi.

Toplantının ardından Namık Kemal Lisesi Müdürü Mustafa Kandemir, Tanju Çolak’a katılımından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious