Tanju Çolak gençlere futbol taktikleri verdi

  • Giriş : 15.05.2006 / 00:00:00

Adidas'ın, 13-16 yaş grubu gençler arasında düzenlediği futbol dünyasının en büyük futbol kampanyalarından +Challenge'ın İstanbul Anadolu Yakası elemelerine katılan Tanju Çolak, gençlere futbol taktikleri verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'lu gençlerin yoğun ilgi gösterdiği adidas +Challenge turnuvalarında, 13-14 ve 15-16 yaş grubundan geçler mücadele etti. Toplam 64 takımın katılımıyla gerçekleşen turnuvalar, 5 as ve 1 yedek oyuncunun katıldığı 6'şar kişilik takımlarla oynandı. İstanbul turnuvasında finale kalan takımlar, İzmir ve Ankara elemelerinde finale kalanlar ile 27 Mayıs 2006 tarihinde yine İstanbul'da gerçekleştirilecek Türkiye finalinde karşı karşıya gelecekler.

+CHALLENGE turnuvaları Türkiye ile birlikte aralarında Brezilya, Meksika, İngiltere ve Güney Afrika gibi 30 ayrı ülkede organize ediliyor. Turnuvaya katılan ülkelerin şampiyonları, 1 - 4 Temmuz 2006 tarihleri arasında Berlin'de düzenlenecek +Challenge Uluslararası Finalleri'nde ülkelerini temsil etme şansını yakalayacaklar.

Gençler Berlin'de ayrıca adidas +Challenge'ın elçiliğini üstlenen Fransız Milli takımının kaptanı ve dünyaca ünlü futbolcu Zinédine Zidane ile tanışma fırsatını da bulacaklar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious