Tanju'dan 'Şükür' yorumu

Tanju'dan 'Şükür' yorumu.9067
  • Giriş : 29.11.2007 / 22:21:00

Antalya'da düzenlenen Futsal Turnuvası'na katılan eski Avrupa gol kralı Tanju Çolak, oynadığı futbolla gençlere taş çıkartı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turnuvada Tanju Çolak'ın kaptan olarak çıktığı H.S.B takımı, Kempliski'yi 15-4 mağlup etti.

Karşılaşmada oynadığı futbolla göz dolduran ve 8 gol atan eski milli futbolcu Avrupa gol kralı Tanju Çolak, son günlerde milli futbolcu Hakan Şükür'ün 'futbolu bıraksın mı bırakmasın mı' tartışmasında son kararı Hakan Şükür'ün vereceğini, golcü oyuncunun kendisini hala güçlü hissetmesi durumunda Futbol oynamaya devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Türkiye basınının istediği gibi kulüpleri yönlendirdiğini ifade eden Çolak, "Tugay Kerimoğlu 37 yaşında İngiltere'de oynuyor. Kulüp yönetimi hala Tugay ile 1 yıllık daha mukavele yapmak istiyor. Bana göre Hakan Şükür de kendini iyi ve güçlü hissediyorsa devam etmeli. Hakan Şükür gibi futbolcular Türkiye'ye bir daha gelmez. Şimdiye kadar oynadığı futbolla göz dolduran Hakan 242 gol atmış, Milli Takım ve İtalya'da bizi çok iyi temsil etmiştir. Hakan Şükür kendini iyi, güçlü ve formda hissediyor, fakat Feldkamp ona şans vermiyorsa o ayıp Feldkamp'ın ayıbıdır. Ben futbolu baraktım, ah Tanju nerdesin dediler. Biz oynarken bizim değerimizi bilmiyorlardı. Avrupa'da 36-37 yaşına geldiğin zaman futbolun baharı diye biliniyor, ama Türkiye'de futbolu bıraksın deniliyor" dedi.

Çolak, Türkiye'nin 2008 Avrupa Şampiyonası'nda tüm takımları hem yenebileceğini hem de bu takımlara yenilebileceğini söyledi. A Milli Takım'ın Haziran ayına kadar iyi bir şekilde hazırlanması gerektiğini belirten Çolak, "Milli takımımızın başında çok iyi bir hoca var. Haziran ayında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası'nda her maça oturmuş bir kadroyla çıkarsak şampiyonada başarılı olabiliriz" diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Fenerbahçe'nin İnter'e 3-0 mağlup olarak şansını zora sokmadığını ifade eden Çolak, Fenerbahçe'nin iyi bir kadroya sahip olduğunu ve İstanbul'da CSK Moskova'yı yenebilecek güçte olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious