Tank ateşiyle 5 kız çocuğu öldü

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Amerikan ordusu, Bağdat'ın batısındaki Ramadi'de direnişçilerin bulunduğu bir binaya açılan ateş sonucu, 5 kız çocuğunun öldüğünü açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Amerikan ordusunun açıklamasında, bu sabah gün doğumunda Ramadi'nin kuzeyindeki Hamaniye semtine el yapımı bir bombayı etkisiz hale getirmek için gelen Amerikan askerlerinin, bir binanın çatısından ateş açılması üzerine karşılık verdikleri, bu arada bir tankın da top ateşi açtığı belirtildi.

Çatışmanın sona ermesinin ardından, binanın enkazında yapılan incelemede, aralarında biri bebek yaşında olanla birlikte 5 kız çocuğunun cesedinin bulunduğu belirtilen açıklamada, enkazdaki yaralı bir kadının ise tedaviyi kabul etmediği kaydedildi.

Binanın direnişçiler tarafından kullanıldığı belirtilen açıklamada, yaralı bir direnişçinin diğer direnişçiler tarafından götürüldüğü duyumu alındığı da ifade edildi.

-BİR AMERİKAN ASKERİ DAHA ÖLDÜ-

Öte yandan, Irak'ın El Anbar vilayetinde bir Amerikan askerinin öldüğü bildirildi.
Amerikan ordusundan yapılan açıklamada, düşman ateşinde yaralanan bir askerin dün öldüğü belirtildi.
Bu ölümle, Irak'ta Mart 2003'ten bu yana ölen Amerikan askerlerinin sayısı 2 bin 877'ye çıktı.

-7 BİN EL KAİDE SAVAŞÇISI ÖLDÜRÜLDÜ-

Bu arada, Amerikalı General William Calwell, Irak kuvvetleriyle birlikte son 2 yılda, en az 7 bin El Kaide savaşçısının öldürüldüğünü bildirdi.

General Calwell düzenlediği basın toplantısında, "Ekim 2004'ten bu yana 7 bin el Kaide teröristi öldürdük. Irak ve koalisyon güçleri, terör şebekesinin çökertilmesinde önemli aşama kaydettiler. Temmuz'dan bu yana da el Kaide'nin 30 yöneticisi ölü veya canlı ele geçti" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious