Tanklar, Gabar Dağlarında operasyonlarını sıklaştırd

Tanklar, Gabar Dağlarında operasyonlarını sıklaştırd.14371
  • Giriş : 06.06.2007 / 01:42:00

Alarma geçen Türk Silahlı Kuvvetleri geniş çaplı operasyonlarını sıklaştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Son günlerde güvenlik güçlerine yönelik terör eylemlerinin artması üzerine bölgede alarma geçen Türk Silahlı Kuvvetleri geniş çaplı operasyonlarını sıklaştırdı.

Şırnak'ta Türk Silahlı Kuvvetleri ve korucuların da katılımıyla terör örgütüne yönelik geniş kapsamlı operasyon başlattı. Bugün öğlen saatlerinde de Gabar Dağı eteklerinde Kasrik bölgesinde konuşlanan tank birliği PKK mevzilerini bombaladı.

Türk ordusu tarafından Gabar Dağı'na yönelik korucuların da katılımıyla geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Operasyon kapsamında Jandarma Özel Harekat Timleri ve Komando birlikleri bölgeye sevk edildi. Gabar Dağı ile Güçlükonak ilçesi ve Eruh ilçeleri üçgeninde başlatılan operasyona helikopterlerin de asker ve korucu sevk ettikleri gözlendi.

Mardin'den kalkan çok sayıda askeri helikopter Bakok ve Gabar Dağı'nda bulunan terör örgütü mevzilerini gün boyu bombaladı.

Gabar Dağı'na başlatılan operasyonun yansıra, bugün de Cizre Tank Taburu'ndan çıkan tank birlikleri ilçenin 5 kilometre uzağında konuşlandırıldı.

Şırnak bölgesinde yapılan tatbikat ve operasyonun yanısıra, Uludere ve Silopi ilçeleri kırsalına da yeni askeri araç ve toplar sevk edildi.

Uludere'nin Gülyazı beldesi ve Silopi'nin Kapılı köyü yakınlarında Kuzey Irak sınırına sıfır noktadaki hakim tepelere sahra topları ve uçaksavarların yerleştirildiği öğrenilirken, Kapılı bölgesindeki Kuzey Irak sınırına hakim tepelere helikopterlerin zaman zaman indiği ve askeri malzeme taşıdıkları gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious