Tanklar Irak sınırına yürüyor

Tanklar Irak sınırına yürüyor.13752
  • Giriş : 25.03.2008 / 15:19:00

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nden yola çıkan çok sayıda tank ve zırhlı personel taşıyıcı, Kuzey Irak sınırına doğru yol aldı. Tankların Irak sınırına doğru yol alması ilçede heyecanlı dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Kuzey Irak sınıra yığınak yapmaya devam ediyor. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen çok sayıda seçkin komando birliği, son bir haftadır sürekli olarak bölgeye kaydırılıyor. Ayrıca bugün, çok sayıda tank sınırın sıfır noktasına kaydırıldı. Bahar operasyonu ile tekrar askeri hareketliliğin merkezi olan Şırnak'ta hava trafiği yaşandı. 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan ardı ardına kalkış yapan helikopterler Cudi ve Gabar dağlarına doğru yol aldı. Operasyonların yoğunlaştığı Bestler Dereler Bölgesi'nde ise Mehmetçik tarafından teröristlere ait çok sayıda sığınağın ortaya çıkarılarak imha edildiği belirtilirken, sığınakların etrafında arazi arama taraması yapılarak bölgenin mayınlı tuzaklardan arındırıldığı kaydedildi.

Öte yandan Silopi Tank Taburu'ndan tanklar, büyük araçlar üzerinde Uludere İlçesi'ndeki sınır birliklerine sevk edildi. Sınırdaki stratejik noktalara yerleştirileceği öğrenilen tankların sevkıyatı sırasında havadan helikopterler gözcülük yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious