Tanklar Şemdinli'ye yürüyor

Tanklar Şemdinli'ye yürüyor.13752
  • Giriş : 29.04.2008 / 14:06:00

HAKKARİ’nin Yüksekova ve Şemdinli İlçelerinde bugün yine askeri hareketlilik yaşandı. Van istikametinden gelen TIR’lara yüklü tanklar ile asker ve mühimmat taşıyan 40 araçtan oluşan askeri konvoy, Şemdinli’den Derecik bölgesine sevk edil

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hakkari’nin Yüksekova ve Şemdinli İlçelerinde bugün öğlen saatlerinden yoğun bir askeri hareketlilik yaşandı. Van istikametinden gelen ve üzerinde tank bulunan 10 TIR, içinde asker bulunan 10 sivil otobüs ile malzeme yüklü askeri araçlardan oluşan yaklaşık 40 araçlık konvoy, Yüksekova’dan İran ve Irak’a sınır olan Şemdinli İlçesi’ne geçiş yaptı. İlçe merkezinden geçen araçların, buradan da Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Derecik bölgesine doğru gittikleri gözlendi.

Askeri konvoyun geçişi sırasında yoğun güvenlik önlemleri alınırken, ilçe merkezindeki ana cadde de trafiğe kapatıldı. Konvoyda bulunan ve sınıra giden askerlerin morallerinin oldukça yüksek olduğu dikkat çekti. Askerler, kendilerini görüntüleyen gazetecilere el sallamayı da ihmal etmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious