Tanrıverdi Diyarbakır mitingini yorumladı

Tanrıverdi Diyarbakır mitingini yorumladı.21137
  • Giriş : 22.02.2009 / 20:00:00
  • Güncelleme : 22.02.2009 / 19:02:21

AK Parti'li Hüseyin Tanrıverdi, Diyarbakırlıların tehditlere rağmen AK Parti'yi kucakladığını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


AK Parti'nin Adıyaman İl Teşkilatı'ndaki katılım törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi, Diyarbakır mitingiyle ilgili yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Diyarbakır'ın kucaklamasının Türkiye adına kazanım olduğunu söyledi.

Diyarbakır'da kardeşliğin, beraberliğin, AK Parti'nin Diyarbakır'a bakışı, Diyarbakırlıların AK Parti'ye bakışı ve sevgisinin ortaya çıktığını kaydeden Tanrıverdi, "Diyarbakır'da şiddetle, demokrasi dışı argümanlarla yol almaya çalışan ve siyasi parti olduğunu iddia eden parti ve onun yetkilileri, artık yaptıklarının ve hedeflerinin çok açık bir şekilde gördü. AK Parti'nin olduğunu yerde demokrasinin olacağı, hizmetlerin gerçekleşeceği, güven ve istikrar ortamının sağlanacağı bir defa daha ortaya konuldu.

Bugün çoluğuyla çocuğuyla, yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle Diyarbakır'da AK Parti buluştu, sarmaştı, kucaklaştı. İnanıyorum ki 29 Mart günü bunu sandıkta göreceğiz. 30 Mart'ta Diyarbakır büyük şehir belediye başkanlığında diğer belediye başkanlarımızla birlikte Diyarbakır yıllardır alamadığı hizmetlere kavuşmuş olacak ve bu hizmetlere başlamış olacağız" dedi.

Diyarbakırlıların tehditlere rağmen meydanları dolduğunun altını çizen Tanrıverdi, "Tüm tehditlere rağmen, meydana gelen dolmuşların camlarının kırılması pahasına, oradaki insanımızın meydanları doldurmuş olması, insanımızın ürkmeden ve kaçmadan meydanı doldurması, Başbakanı ve genel başkanı kucaklaması, Türkiye adına kazanımdır. Bu kazanımı ortaya koyduğumuz için AK Partililer olarak mutluyuz" şeklinde konuştu.

AK Parti İl Teşkilatı tarafından düzenlenen törene, Meclis İdare Amiri Hüsrev Kutlu, milletvekilleri Ahmet Aydın, Şevket Gürsoy, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kaygusuz ve Demir ailelerinden bin 760 kişi çeşitli partilerden AK Parti saflarına katıldı. Aileleri temsilen 5'er kişiye Tanrıverdi tarafından parti rozeti takıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*