Tanrıverdi: Yaraları sarma zamanı

Tanrıverdi: Yaraları sarma zamanı.7429
  • Giriş : 30.03.2009 / 17:12:00

Hikmet Tanrıverdi yaptığı yazılı açıklamada, seçmenin tercihlerinin ve verdiği mesajların çok iyi okunması gerektiğini ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi: Türkiye'nin yaralarını sarmak için siyaseti bir yana bırakıp ekonomiye odaklanmalıyız

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Türkiye ekonomisinin özellikle son 6 aydır sürekli gerilediğini belirterek, “Yerel seçimler sona erdi. Şimdi siyaset arka planda kalmalı ve herkes ekonomiye odaklanmalı. Türkiye'nin bu kriz ortamında boşa harcayacak bir tek günü yok” dedi.

Hikmet Tanrıverdi yaptığı yazılı açıklamada, seçmenin tercihlerinin ve verdiği mesajların çok iyi okunması gerektiğini ifade etti. Son dönemde üretimin ve kapasite kullanımının tarihi düşüşler yaşadığını bununla birlikte istihdam kayıplarında büyük artış olduğunu hatırlatan Tanrıverdi, şöyle devam etti:

“Türkiye, üretimi artıracak ve ihracatçının rekabet koşullarını iyileştirecek bir performans ortaya koymak zorunda. Bunun alt yapısına ilişkin ekonomi yönetimine sunduğumuz çözüm paketlerinin daha da gecikmeksizin hayata geçirilmesi gerekiyor. İktidarı ve muhalefetiyle tüm Türkiye, seçim tartışmalarını bir yana bırakıp, krizin açtığı yaraların sarılması için ekonomiye odaklanmalı. Hangi siyasi parti olursa olsun el ele verip ekonomiyi geliştirmek için seferber olmalı. Bir sonraki seçime kadar kısır tartışmalar dönemi artık geride kalmalı.”

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, seçim nedeniyle bir süredir Meclis'te bekleyen kararların daha hızlı bir şekilde hayata geçeceğini ve IMF ile sürdürülen görüşmelerin de 1-2 hafta içinde netleşebileceğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*