Tansiyonu dengeleyen cihaz Türkiye'de

Tansiyonu dengeleyen cihaz Türkiye'de.12085
  • Giriş : 23.02.2008 / 19:20:00

Tıpta büyük buluş olarak nitelendirilen elektroakupunktur yöntemiyle tansiyonun dengelendiğini saat şeklindeki cihaz Türkiye'ye getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şu anda tedaviye destek olarak denemeler yapılıyor. Uygulamalarda tansiyon dengeleyicisi olarak Jintong adında bir cihaz kullanılıyor. Bu cihazın dünyada başka benzer çeşidi henüz icat edilmedi ve patenti alınmadı. Tıp uzmanları, 15 milyon tansiyon hastasının yaşadığı Türkiye'de söz konusu cihazın büyük yararlar sağlayacağını bildiriyor. Uzmanlar dünyada tansiyon hastalıklarının derecesine göre cihazın kategorik olarak tecrübe edildiğini ve olumlu sonuçlar alındığını söylüyorlar.

"MİKRO ELEKTROYA DÖNÜLMESİ TIPTA DEVRİM"

Tansiyon dengeleyici cihaz Jintong'un Türkiye'deki tek distribütörü ERG Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güngör tıptaki yenilikleri sürekli takip ettiğini belirttiyor. Şu ana kadar en etkili buluşun son dönemdeki Avrupa'dan patentli tansiyon dengeleyici Jintong cihazı olduğunu tekrarlayan Güngör, "Tıp tansiyonla ilgili mutlaka kesin bir çare bulmak zorunda. Sanayi toplumlarında yetişkin nüfusun yüzde 20'ye yakını tansiyon rahatsızlığı ile karşı karşıya. Hatta çoğu insan da tansiyon hastası olduğunun farkında değil. Diğer taraftan tansiyon en fazla kadınlarımızı tehdit ediyor. Bugün kullanılan ilaçların dahi tansiyon hastalığı oluşturduğu dikkate alınırsa tehlikenin ne kadar büyük olduğu ortaya çıkıyor" dedi.

"BİLDİĞİMİZ FONKSİYONLAR CİHAZLAŞTIRILMIŞ"

Elektroakupunkturun insan vücudundaki tıbbi noktalara özgün etkileri ortaya çıktıkça bu etkilere yönelik pratik kullanımlı elektronik aletlerin de yapılmaya başlandığını vurgulayan Erkan Güngör, "Örneğin tüm dünyadaki tıp çevreleri tarafından çalışmaları yapılan bilekteki P6 noktası çok güçlü bir bölge. Hatta baygınlık geçiren insanlarımız rahatlasın diye kolonya veya buna benzer şeylerle bilekleri ovulur. İşte bileğe takılan böyle bir aletle bu nokta çok kolay uyarılabiliyor. Burada önemli olan aletin niteliği. Ancak sadece bulantı için yapılan bir aleti tansiyon için kullanmamalısınız. Bulantı için yapılan aleti bulantılarınız için, tansiyon düzenlemek için yapılan aleti tansiyon için kullandığımızda müspet etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Her alet özel bir frekans içerir ve ona yönelik de bir etkisi vardır. Bir önemli husus da hamileler ve kalp pili olan hastaların bu cihazları kullanması doğru değildir" diye konuştu.

İnsan vücudundaki organlar ve hücrelerin içindeki bio elektrik akımının dengede tutulmasıyla ancak sağlıklı bir bünyeye sahip olunabileceğinin artık tüm tıp otoriteleri tarafından kabul gördüğüne dikkat çeken Güngör, "Bu elektrik akımı çeşitli nedenlerle hasara uğramışsa, öncelikle rahatsızlık ilaçla değil, yine kendi yöntemiyle yani söz konusu akupunktur noktalarının elektronik ortamda harekete geçirilip normale döndürülmesiyle tedavi edilmesi sağlanabiliyor. İşte Jintong adlı cihaz hücre ve hücreler arası iletişimde tek bağlantı olan bio elektriğin düzenli ve normal ölçülerde faaliyet göstermesi için elektroakupunktur sistemi esas alınarak üretildi. Jintong bence elektroakupunktur alanında modern tıbbın atlama tahtası" dedi. Elektroakupunktur alanında gelişmelerin belli seviyeye geldiğine işaret eden Güngör, "Çok sayıda hastalığın tetikleyicisi tansiyon hastalığından kurtulma yolunda önemli seviyeler katedildi. 2008'in özellikle tansiyon tedavilerinde son noktaya gelinmesinde önemli bir yıl olacağını tahmin ediyorum" şeklinde konuştu.

Cihazın bugün itibariyle yüksek tansiyonda yüzde 70, düşük tansiyonda ise yüzde 80'e varan oranlarda olumlu etkisinin test edildiğine işaret eden Erkan Güngör, cihazın nasıl kullanıldığına dair pratik bilgiler verdi. ERG Yönetim Kurulu Başkanı Güngör, "Bu cihazın 24 ay kullanma süresi var. Sadece nem ve sudan uzak tutulacak. Aç karına veya tok karına diye bir zorunluluğu yok. Önce cihazın arkasındaki koruma bandı çıkarılacak. Cihazın arka tarafındaki küçük deliklerin kol bileğindeki özel akupunktur noktasına gelecek şekilde takılması gerekiyor. Koldaki noktalar bilek içi çizgisinden iki parmak aşağıda bir yer. Ayaktaki nokta ise bileğin iç tarafındaki bilek kemiğinin 4 parmak yukarısı. Sabah ve akşam yarımşar saat takılması yeterli oluyor. Tavsiye edilen zamandan fazla kullanıldığında tansiyonun çıkması veya düşmesi konusunda etken olmaz. Hatta tansiyonu regüle ediyor. Sürekli takılırsa iyi olur. Sol veya sağ bilek konusunda bir ayrım bulunmuyor. Cihaz ne sıkı, ne de bol takılmaması önerilir. İlaç kullanan tansiyon hastaları cihazı kullanmaya başladığında mutlaka etkisini görecek ve belki de ilacı bırakma yolunu tercih edecektir. Ancak buna elbette doktorlarımız karar verecektir. Cihaz en etkili sonucu 1. ve 2. derece yüksek tansiyon hastaları için verir. Fakat parenkimal patolojik değişimlere bağlı olan tansiyon hastalarına etkisi kanıtlanmamıştır" hatırlatmasını yaptı.

"CİHAZIN FİYATI"

Jintong'un her yerde bulunabileceğini dile getiren Erkan Güngör, "Tansiyon dengeleyici cihaz olarak vasıflandırılan Jintong'un fiyatı bir muayene ücreti kadar bile değil. Ancak 2 yıl boyunca yerine göre sağlığınızı riske eden tansiyon ilacı da kullanmıyorsunuz. Hem ilaçtan hem paranızdan tasarruf ediyorsunuz. Diğer taraftan Jintong'u tüm eczanelerden reçeteli, reçetesiz alabilirsiniz. Birçok medikal mümessiller ve müesseselerden de Jintong'a ulaşmak mümkün" dedi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious