Tansu Çiller DP lideri Süleyman Soylu'yu ziyaret etti

Tansu Çiller DP lideri Süleyman Soylu'yu ziyaret etti.16560
  • Giriş : 22.04.2008 / 00:42:00
  • Güncelleme : 21.04.2008 / 23:48:24

Tansu Çiller, Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu'yu Celal Bayar Köşkü'nde ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çiller, görüşmenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada,eski bakanlardan Ayvaz Gökdemir'in cenaze töreni için Ankara'da bulunduğunu belirterek, ''Bizim için son derece üzücü bir olay oldu. Ayvaz Gökdemir, bir inanç, bir dava adamıydı. Yakın bir arkadaşımızdı. Bizim davamıza, partimize çok emeği geçmiş bir arkadaşımızdır'' dedi.

Gökdemir'in en önemli amacının, Türk insanını ve Türk Cumhuriyetlerini bir arada, birlik ve beraberlik içinde büyütmek olduğunu ifade eden Çiller, ''Ziyaretler yaparak bunu pekiştirmeye çalışan bir arkadaşımızdı. Allah rahmet eylesin. Ailesine sabır diliyorum bu vesile ile mekanı cennet olsun. Bu vesileyle biz de bir kez daha geldik, arkadaşlarımızı gördük, sizleri gördük. Bundan ayrı bir memnuniyet duyuyorum. Bu büyük acımızı bizlerle paylaştınız, sağolun'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''6 yıl sonra Celal Bayar Köşkü'ne geldiniz. Neler hissediyorsunuz?'' şeklindeki sorusuna karşılık Çiller, ''İlk defa geldim, her şey çok güzel. Bizim için ayrı bir anlamı olan bir yerdir. Biz buraya 'demokrasi evi' dedik. Dolayısıyla demokrasi meşalemizi taşıyan ekibimizle bugün, güzel, hoş bir sohbet yaptık anılarımızı tazeledik, güzel bir gün oldu'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious