Tansu Çiller yeniden yargılanmalı

Tansu Çiller yeniden yargılanmalı.17284
  • Giriş : 03.11.2008 / 23:47:00

Susurluk davası hakiminden çarpıcı açıklamalar geldi! Hakim davadan vicdanen rahatsız olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Susurluk davası hakiminden çarpıcı açıklamalar geldi! Hakim davadan vicdanen rahatsız. Çiller'in yeniden yargılanması gerektiğini söyledi ve ekledi;

Kaza sonrasında açılan dava, bu derin ve karanlık ilişkiler ardında kalan esrar perdesini kaldırmaya yetmedi.

İnternethaber'in haberine göre Susurluk davası hakimi Metin Çetinbaş, dava sonucundan vicdanen rahatsız olduğunu söylerek, o dönemin Başbakan'ı Tansu Çiller'in yeniden yargılanması gerektiğini dile getirdi.

İşte Çetinbaş'ın açıklamalarından satır başları;

SUSURLUK NEDİR?

"Bana göre susurluk şudur. Devler gücünü kullanan şahısların bu gücü kullanırken çeteleşmeleridir."

SİYASETÇİLER DE YARGILANMALIYDI

Susurluk davasında siyasetçilerin de yargılanmaları gerektiğini söyleyen Çetinbaş, Uğur Dündar'ın, 'Neden böyle bir girişimde bulunulmadı' sorusuna şöyle yanıt verdi;

"Mahkeme sadece önüne getirilen sanıkla ilgili karar verebilir. Bir çok idari soruşturma zaman aşımına uğratıldı. Yani bu yargının önünün kesilmesidir. Eğer memursa, bürokratsa onunla ilgili idare soruşturma izninin verilmesi lazımdır. Mesela bakan olanlar, milletvekili olanlar, Başbakan olanlar... Bunlarla ilgili idare soruşturma izni gelmezse nasıl yargılayalım ki?"

TANSU ÇİLLER YENİDEN YARGILANMALI

Susurluk dosyası yeniden açılmalı diyen Çetinbaş'a göre o dönemin Başbakan'ı Tansu Çiller ve Meral Akşener yeniden yargılanmalı. Çetinbaş, "Susurluk davası sonucundan da vicdanen rahatsızım" dedi.

HESAP SORULMALI

Ergenekonun 85 yıllık bir örgüt olduğuna dikkat çeken Çetinbaş, nasıl oluyor da 85 yıllık bir örgütü devlet kurumları tanımıyor diyerek sözlerini şöyle sürdürdü, "Eğer bu kadar ciddi bir örgütten bahsediliyorsa, 85 senedir bu devlet kademesinde görev yapanlardan hesap sorulmalıdır. Bu örgütün başı yok, sonu yok."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*