Tantan'ı Ergenekon'da Yılmaz engellemiş

Tantan'ı Ergenekon'da Yılmaz engellemiş.14340
  • Giriş : 20.01.2009 / 11:40:00

Yeniçağ yazarı Behiç Kılıç, İçişleri eski Bakanı Sadettin Tantan'ın 2001'de Ergenekon Terör Örgütü'nün peşine düştüğünü ancak dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz'ın engellediğini öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Kılıç, bugünkü köşe yazısında Tuncay Güney'in 2001 yılında İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ETÖ'yü anlattığını hatırlatarak şunları söylüyor:

"Bu köşede dün 'Başbakan Ecevit... Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Devlet Bahçeli, Hüsamettin Özkan ve Mesut Yılmaz. İçişleri Bakanı Saadettin Tantan...' diye sıralamış ve 'Organize'deki ifadeden haberdar olamadılar mı!?' diye sormuştuk.. Olayları 'yakın yaşayan' bir uzmandan 'Tantan'ı istifaya bu yol götürdü' bilgisi geldi... Şöyle olmuş.. İçişleri Bakanı Tantan, 'garip sorguyu' tespit ettikten sonra işin peşine düşmüş... Görmüş ki, meselenin üstünde kendi liderinin zırhı var!.. Kimseyi görevden alamadığı gibi, istifaya sürüklenmiş... Yani Enerji Operasyonu ile üzerine gelenler, bu 'sorguyu da sorgulamasına' hiç tahammül edememişler..."

Hatırlanacağı gibi Tantan, 2001 yılında İçişleri Bakanı iken ANAP milletvekili idi. ANASOL-M koalisyonunda ANAP lideri ise Mesut Yılmaz idi.

Zaman

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*