Tanyar cinayetinin nedeni yasak aşk!

Tanyar cinayetinin nedeni yasak aşk!.4528
  • Giriş : 27.08.2008 / 20:45:00

Yatak odasında bıçaklanarak öldürülen CHP İl Genel Meclisi üyesi Tanyar cinayetinin altından yasak aşk çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yatak odasında kalbine saplanan dört bıçak darbesi ile öldürülen Bolu CHP İl Genel Meclisi üyesi 56 yaşındaki Fahrettin Tanyar cinayetinin altından 'yasak aşk' çıktı.

ÜÇ GÜN ŞEKERLİ YİYECEKLER VERMİŞ

Tasarlayarak adam öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Serap Tanyar'ın şeker hastası olan eşine üç gün üst üste fazla şekerli yiyecekler verdiğini tespit etti. Bolu Avcılar Kulübü'nün başkanlığını da yapan ve gıda malzemeleri satan bir işyeri bulunan Fahrettin Tanyar'ı, Karacasu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nde memur olarak çalışan eşi Serap Tanyar'ın bir süredir ilişkide olduğu ve gece evine gelen Mehmet Çiçek'in öldürdüğü ortaya çıktı

ÖLDÜRME NİYETİ OLMADIĞINI İLERİ SÜRDÜ

'Tasarlayarak adam öldürmeye iştirak' suçlamasıyla tutuklanan eşi 44 yaşındaki Serap Tanyar, nöbetçi mahkekemede verdiği ifadesinde eşini öldürtme niyeti olmadığını iddia etti. Serap Tanyar,sevgilisi 38 yaşındaki Mehmet Çiçek'in kendisinden para sızdırmak için gece eve geldiğini, onunla tartışırken uyanan eşinin uyandığı, çıkan kavgada sevgilisinin koşup mutfaktan aldığı ekmek bıçağı ile eşini öldürdüğünü söyledi.

İfadesinde, Mehmet Çiçek ile uzun süredir birlikte olduklarını kabul eden Tanyar şunları anlattı:

“Olay günü Mehmet Çiçek beni Bolu'dan sabit bir numaradan aradı. Paraya sıkıştığını ve kendisine para ayarlamamı istedi. Ben de paramın olmadığını ve para veremeyeceğimi söledim. Israrla çok sıkışık olduğunu, para ayaralamazsam gece eve gelerek olay çıkaracağını söyledi. Ben de gece yatarken, gelip apartmanın önünde olay çıkaracağını düşünerek, bina kapısını açık bıraktım. Gece 01.30 sıralarında cep telefonumdan beni aradı. Daierinin kapısını açmamı istedi. Kapıyı tam açmadan araladım. Ayağını kapı aralığına sokarak eve girmek istedi. Eşim ve çocuklarımın içeride olduğunu söyleyerek eve giremeyeceğini söyledim. Bunun üzerine tartışmaya başladık. Bu sırada eşim uyandı. Mehmet hızla kapıyı açıp mutfağa koşarak, aldığı ekmek bıçağı ile eşimin üzerine yürüdü. Yatak odasının kapısının önünde boğuştular. Eşimi yatağın üzerine itekleyerek bıçakladı. Sonra da kaçtı. Korkumdan banyoya giderek çığlık attım. Bu sırada kızım da uyandı ve ağlamaya başladı. Sonra da komşularımız geldi.”

ÇELİŞKİLİ İFADELER POLİSİ ŞÜPHELENDİRDİ

Cinayetin ardından polise verdiği ilk ifadesinde olay anında banyoda olduğunu ve çocuklarının bağırması üzerine çıktığında kaçan 2- 3 kişi gördüğünü söyleyen Serap Tanyar'ın çelişkili ifadelerinden şüphelenen polis soruşturmayı derinleştirdi.

CİNAYET PLANINI BİRLİKTE YAPMIŞLAR

Polis Tanyar çiftinin yakınlarından aldığı bilgiler ile müthiş iddialara ulaştı. İddialara göre Serap Tanyar eşini gizli sevgilisi ile aldatıyordu. Serap Tanyar'ın gizli sevgilisi olan Mehmet Çiçek'in olaydan önce 4 kez Bolu'ya gelerek Serap Tanyar ile bir otelde buluştukları, cinayetten 3 gün önce yine Bolu'ya gelerek sevgilisiyle biraraya geldiği ve Fahrettin Tanyar'ı öldürmek için plan yaptıkları iddilarına ortaya atıldı.

Olay günü Serap Tanyar, şeker hastası olan Fahrettin Tanyar'a son 3 gün boyunca şekeri fazla olan yiyecekler vermesinden dolayı Fahrettin şeker komasına girmişti. Hastaneye kaldırılan Fahrettin Tanyar, tedavisinin ardından taburcu edildi. Serap Tanyar, gece eşi ve çocukları uyuduktan sonra ise eve gelen sevgilisini içeriye aldı. Bu sırada uyanan Fahrettin Tanyar, Mehmet Çiçek'le boğuşmaya başladı. Mehmet Çiçek, mutfaktan aldığı ekmek bıçağı ile Tanyar'ı kalbinden bıçakladı. Olaya hırsızlık izlenimi vermek için de yatak odasındaki dolapta bulunan 2 av tüfeğini alarak kaçtı.

Polis, Serap Tanyar'ın sevgilisiyle internette 'msn' üzerinden yazıştığını saptarken, evindeki bilgisayara da el koydu. Polis, Çorlu'da olduğunu tesbit ettiği Mehmet Çiçek'i yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*