Tanyeli tavır koydu!

  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

Ünlü oryantal Tanyeli yılbaşında Irak'taki Amerikan askerlerini eğlendirmesi için önerilen 50 bin doları vicdanı el vermediği için reddettiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Irak'ta bulunan Amerikalı askerlere her yılbaşında özel bir eğlence düzenlenir ve bu geceye dört bir yandan ünlü sanatçılar katılır. Bu yılın asker eğlencesine oryantal Tanyeli de davet edildi.

Üstelik ünlü dansçıya Irak'taki Amerikalı askerlere 1 gece gösteri sunması için 50 bin dolar (yaklaşık 75 bin YTL) teklif edildi. Yurtdışında da tanınan Tanyeli, gelen teklifi elinin tersiyle itti.

Ünlü oryantal, "Ben yaptığım işleri hep doğru bir amaç uğruna yaptım. Sonuçları da ismimin Türkiye'de ve dünyada tanınmasına neden oldu. İşimde profesyonelim ama gelen bu teklifte vicdanım ön plana çıktı. Amerika, anlamsızca ve gereksizce masum çocukları, kadınları katletti. Zulüm ve katliam yapan Amerikan ordusu değil 50 bin dolar 1 milyon dolar verse bile vicdanım bu teklifi reddederdi. Onları eğlendirmek bana gelmez" diyerek Amerikan askerlerine tepkisini dile getirdi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious