Tapu Sicil Müdürü rüşvetten tutuklandı

Tapu Sicil Müdürü rüşvetten tutuklandı.12926
  • Giriş : 03.06.2008 / 13:10:00

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde düzenlenen rüşvet operasyonunda aralarında Tapu Sicil Müdürünün de bulunduğu 11 kişinin tutuklanmasından sonra yürütülen soruşturmada, 2'si müdür 3 kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Tekirdağ Jandarma Komutanlığı ve Çorlu Emniyet Müdürlüğü ekiplerince eş zamanlı olarak Çorlu Tapu Sicil Müdürlüğü, Çorlu Belediyesi ve özel bir bankanın şubesine düzenlenen, ''Mekan'' adı verilen rüşvet operasyonu kapsamında 11 kişinin tutuklanmasının ardından sürdürülen soruşturma kapsamında, 2'si müdür 3 kişi daha gözaltına alındı.

Gözaltına alınan İstanbul Büyükçekmece Tapu Sicil Müdürü A.G, Çorlu Tarım Müdürü Y.E. ve Çorlu'da emlakçılık yapan Ş.T'nin Çorlu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde sorgulanmasına başlandı.

''Rüşvet alma, suç işlemek için teşekkül oluşturma, görevi kötüye kullanma, suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama'' suçlarından mahkemeye çıkarılan Çorlu Tapu Sicil Müdürü Ömer Yılmaz, memur Nihat Gençoğlu ile Aysun Yıldırım, Aysun Ergene, Fatma Özçelik, Mustafa Gençoğlu, Mehmet Yayla, Mehmet Emin Ateş, Atilla Burgaz, Mehmet Tekin ve Muharrem Geren, 14 Mayısta tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious