Tapuda rüşvet baskını: 12 gözaltı

Tapuda rüşvet baskını: 12 gözaltı.11420
  • Giriş : 23.01.2009 / 11:43:00

Isparta Tapu Müdürlüğüne yönelik başlatılan rüşvet operasyonunda, Tapu Müdürü Ertunç Işık'ın da aralarında yer aldığı 12 kişi gözaltına alındığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Isparta Cumhuriyet Savcılığınca rüşvet suçlamasına yönelik başlatılan soruşturma sonucu, Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlendi.

Operasyonda, Isparta Tapu Müdürü Ertunç Işık'ın de aralarında yer aldığı kurumda görevli 6 kamu görevlisi gözaltına alındı.

Polis, suçlamalar kapsamında 3 takipçi, Isparta Belediyesi İmar Müdürlüğü'nde görev yapan bir şef ile bir muhtar ile bir inşaat müteahhidini de gözaltına aldı.

Gözaltına alınan Müdür Işık, Isparta Valiliği binasındaki Tapu Müdürlüğü'ndeki makam odasına polisler tarafından getirildi. Polis ekiplerinin, Işık'ın makam odası ile diğer birimlerde yapılar aramada bazı klasör ve bilgisayarlara el koydukları bildirildi.

Gözaltına alınan 12 kişiyle ilgili işlemlere başlanırken, Tapu Müdürlüğündeki arama çalışmalarının devam ettiği, operasyonda gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*