Taraf, Aktütün'ün peşini bırakmıyor

Taraf, Aktütün'ün peşini bırakmıyor.12272
  • Giriş : 14.10.2008 / 12:42:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 15:21:52

Taraf'ın manşeti: "Aktütün'ü itiraf edin demiştik... Biz açıklıyoruz." Bu bilgiler inanılmaz!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dağlıca baskını ile ilgili şok bilgileri açıklayan Taraf, bu kez Aktütün'de yaşanan skandal ile gündemde... Yine askeri belgeler ve istihbarat raporları ile vurdu.

Taraf gazetesine servis edilen bu bilgiler Genelkurmay'ı çileden çıkaracak türden. Bilgiler arasında kamera kayıtları ve saldırıyı ihbar eden raporun fotoğrafı var.

Taraf gazetesindeki habere gelince. Gazetenin iddiasına göre Genelkurmay, 17 askerin şehit olduğu Aktütün baskınını günler öncesinden ayrıntıları ile biliyordu.

Taraf'ın haberinde askerin PKK'nın baskın hazırlığını bir ay önceden bildiği öne sürülüyor. Dahası saldırı 3.5 saat öncesinden itibaren naklen izlenmiş...

Taraf'daki haber özetle şöyle;

İNSANSIZ UÇAKLAR BİLDİRDİ
İç Güvenlik Harekat Durum raporları ve insansız hava araçlarının ilettiği istihbarat bilgileri Aktütün baskınından Genelkurmay'ı bir ay önce haberdar etti.

3.5 SAAT ÖNCEDEN CANLI YAYIN

İnsansız hava aracı saldırı günü saat 09.35'den itibaren, aldığı aldığı görüntüleri Genelkurmay Elektronik Sistemler Komutanlığı'na ve İkinçci başkana saatlerce ve naklen iletti.

SALDIRI DA CANLI YAYINDA

Saldırıdan önceden bilindiğini gösteren temel kanıtı Taraf gazetesi şöyle ortaya koyuyor; Hava aracı koordinatları Aktütün'e kilitlenmiş olarak saldırı sırasında da görüntü nakline devam etti...

TERÖRİSTİN İSMİ BİLE RAPORDA VAR

Taraf'da yayınlanan bir diğer belge de çarpıcı. Bu belge Aktütün'e yapılacak baskını ihbar ediyor. Öyle ki baskını kapacak terörist grubunun sözde liderinin ismi bile raporda yer alıyor.


KATIRLARIN YERİ BİLE BİLİNİYORDU

2 Ekim tarihli istihbarat raporunda PKK'nın kadın liderlerinden Habat'ın yeni bir saldırı için bölgeye döndüğü, ağır silah taşıyacak 25-30 katırın Aktütün karşısındaki Mezi deresinde bekletildiği bildirilmiş.

JANDARMA İLE Genelkurmay AYRI TELDEN

Bir dikkat çeken nokta da Asayiş Kolordu Komutanlığı'nın Aktütün saldırı raporu... Bu rapor iki gün sonra açıklama yapan Genelkurmay 2. Başkanı Iğsız'la dört noktada çelişiyor.

TAKVİYE BİRLİK

Iğsız saldırı öncesinde Aktütün'e özel birlik ve komando takviyesi yapıldığını söylemişti. Jandarmaya göre bu birlikler sonradan geldi.

F-16'LAR VURDU MU?

Iğsız baskından hemen sonra PKK grubunu iki f-16'nın vurduğunu söyledi. Jandarma raporunda ise sadece helikopterlerden söz edildi.

BAYRAKTEPE KİMİN ELİNDEYDİ?

Iğsız baskında Bayraktepe'nin düşmediğini söyledi. Jandarma ise tepenin sekiz saat sonra, PKK çekildikten sonra alındığını rapor etti.

BASKINDA KAÇ PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ?

Iğsız'a göre baskın sırasında PKK 23 zayiat verdi. Jandarma raporuna göre kesin sayı 5... Geri kalanlar için tahmin yapılmış: 30 kadar...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*