Taraf gazetesi, darbe günlüklerini yayımlıyor!

Taraf gazetesi, darbe günlüklerini yayımlıyor!.12131
  • Giriş : 06.07.2008 / 02:46:00
  • Güncelleme : 06.07.2008 / 00:11:30

Taraf, Türkiye'yi sarsan darbe günlüklerini tüm yönleri ve ayrıntılarıyla yayımlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek'e ait olduğu iddia edilen darbe günlüklerinin Nokta Dergisi'nde yayımlanmasının ardından dergiye baskın düzenlenmiş ve Nokta Dergisi kapanmıştı. Şimdi, günlükleri yayımlayacak olan Taraf Gazetesi'nin de Nokta gibi basılıp basılmayacağı merak konusu. Genelkurmay Askeri Başsavcısı, 1 Temmuz'da Taraf Gazetesi'nden elindeki askeri belgeleri istemişti. Bu talebin ardından gazetenin bilgisayarları başka bir yere taşınmıştı.

Bu olayın hemen ardından Taraf Gazetesi'nin dün sürmanşetten darbe günlüklerini yayımlayacağını duyurması dikkat çekti. Taraf, darbe günlüklerini yayımlayacağını, "Ergenekon Operasyonu'nu anlamak için her eve lazım rehber... Yarın Tarafla" şeklinde duyurdu. İlanda bazı kuvvet komutanlarının planladığı Sarıkız ve Ayışığı darbe girişimlerinin ayrıntılarının da bugünden itibaren ayrıntılarıyla yayımlanacağı belirtildi.

Gazetenin sürmanşetten verdiği haberde, yazı dizisi ile ilgili başlıklar ise şöyle yer alıyor: "Sarıkız darbesini kim, niye, nasıl planladı? Darbenin gerçekleşmesine ne engel oldu? Sarıkız tutmayınca Ayışığı'nı deneyen general kime güvendi?"

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious