Taraf Gazetesi ekonomik krizi aştı

Taraf Gazetesi ekonomik krizi aştı.12131
  • Giriş : 20.01.2009 / 12:05:00

Taraf Gazetesi genel yayın yönetmeni Ahmet Altan, yeni durumu okuyucularına sûrmanşetten duyurdu işte yazısı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zoru Aştık, artık sağlamız

Uzun maceralardan sonra... Kapanmanın eşiğine geldiğimiz zamanlar yaşadık, "Lanet olsun, kapatalım gitsin" diye uyanıp, 'hayır, sonuna kadar direneceğiz, dövüşeceğiz" dediğim günlerle geçti zamanım. Özellikle darbe ve Ordu yanlısı gazetelerin "Ergenekon" konusundaki o aşağılık yayınlarını görmek.

"darbecilerin, darbe kışkırtıcılarının yakalanmasını" fütursuzca "siyasi iktidarın muhaliflerini susturmak" olarak nitelemelerinde^ yüzsüzlüklerine tanık olmak direncimi ve kararlılığımı arttırdı. Bu gazetenin gerekliliğine onları her okuduğumda biraz daha inandım. Sadece ben değil bu gazetedeki herkes inandı. Çocuklar tam iki buçuk ay beş kuruş para almadan bütün özverileriyle çalıştılar.

Evlerine para götüremediler, kiralarını ödeyemediler, kapılarından elektrik saatleri sökülenler oldu, gazeteye gelmek için yol parasını bulamadıkları zamanlar oldu. Basarla Savaş hayatlarında görmedikleri kadar büyük sıkıntılarla karşılaştılar.

Okuyucularımız, ellerindeki küçücük paraları bizimle paylaştılar, bizi yaşatabilmek için bu kavgaya katıldılar. Ama hepsi dayandı, hepsi direndi. Sonra Mehmet Betil geldi. Mehmet, gerekenden de fazla taze parayı koydu. Nefes aldık.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*