Taraf Gazetesi muhabiri konuştu

Taraf Gazetesi muhabiri konuştu.7596
  • Giriş : 02.04.2009 / 13:27:00
  • Güncelleme : 13.05.2009 / 14:55:42

Askeri savcılar Çelik ve Üçok'la ilgili haber yapan Taraf Gazetesi muhabiri hakkında soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karargâh Evleri ve Kayseri'deki üç astsubayla ilgili soruşturmaları yürüten askeri savcılar Mehmet Çelik ve Ahmet Zeki Üçok'la ilgili haber yapan Taraf Gazetesi muhabiri hakkında soruşturma başlatıldı.

Dün sabah resmî bir yazıyla Hava Kuvvetleri Karargahı'na çağrılan Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu, haberlerdeki iddialar ile belgeler hakkında ifade verdi. Gazetecilik görevini yerine getirdiğini, soruşturmaya konu olan belgelerin de askerî yetkililer tarafından doğrulandığını ifade eden Baransu, şunları söyledi: "Askerî Savcı Mehmet Çelik'le ilgili yaptığım mal varlığı haberinden dolayı gizliliği ihlal gerekçesiyle hakkımda soruşturma başlattılar. Ahmet Zeki Üçok'la ilgili de yazdığım haberde belgelere nasıl ulaştığım soruldu. Ben de gazeteye postayla geldiğini belirttim." Taraf Gazetesi muhabiri için gizliliği ihlal gerekçesiyle 4,5 aydan 1,5 yıla kadar hapis cezası istendiği belirtildi. Askerî yetkililerle avukatıyla birlikte görüşen Baransu, kendisinin sivil olduğunu ve ortada bir suç varsa bile askerî mahkemelerin kendisini yargılamasının hukuka aykırı olduğunu dile getirdi.

Taraf Gazetesi'nde Mehmet Baransu imzasıyla yayınlanan haberde Mehmet Çelik'in mal varlığının astronomik oranda arttığı iddia edilmişti. 'Dünyanın en zengin savcısı' başlığı kullanılan haberde askerî savcı Çelik'in üç yıl gibi kısa bir sürede servetine servet kattığı ve gayri menkule yaptığı yatırımlara dikkat çekilmişti. İkinci haberde ise askerî savcı Ahmet Zeki Üçok'un sahte evrak düzenlediğine ilişkin belgeler yayınlanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*