Taraf gazetesinin gözü mü korktu?

Taraf gazetesinin gözü mü korktu?.16463
  • Giriş : 23.11.2008 / 10:34:00
  • Güncelleme : 23.11.2008 / 10:50:57

Bu tür haberlere ilgi gösteren Taraf gazetesinin suskun kalması ise kafalarda soru işaretlerine yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız'ın askeri helikopterle piknik yapması ile ilgili haber, basında ilgi görmedi.

Vakit gazetesinin gündeme getirdiği olaya hiçbir gazete yer vermezken, Genelkurmay da konuyla ilgili soruları yanıtsız bıraktı.

Geçtiğimiz hafta içinde gündeme gelen habere göre, Org. Hasan Iğsız, eşi ve çocuklarıyla beraber Skorsky tipi helikopterle Türkiye'nin nadide doğa harikası bölgelerinden Artvin Karagöl'de doğa gezisine çıktı ve fotoğraf çektirdi.

Haberde olayın fotoğrafına da yer verilirken, Iğsız'ın görüntülerde sivil kıyafetli. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait 12301 kuyruk numaralı askeri helikopteri kullanan uçuş ekibi ise tam teçhizat donanımlı olduğu görüldü. Iğsız ve beraberindekilere bir de subayın eşlik ettiği gözlendi.

Ancak, Vakit haberi beklenen alakayı uynadırmadı. Gazeteler, bu ilginç piknik haberine yer vermemeyi tercih etti. Benzeri konularda özel duyarlılığıyla bilinen Taraf gazetesi bile konuya girmedi.

Dün düzenlenen haftalık basını bilgilendirme toplantısında gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna ise Genelkurmay yetkilieri "maksadı belli yayınlarla ilgili yorum yamayacaklarını" söyleyerek karşılık verdiler.

Askeri helikopterle doğa gezisine çıkma olayının bir bezerinin herhangi bir sivil tarafından gerçekleştirilmesi halinde basının sessiz kalmayacağı ortadayken, bu olaya ilgisiz kalmasının nedeni anlaşılamadı.

8SUTUN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*