Taraf kendi haberine 'yalan' dedi

Taraf kendi haberine 'yalan' dedi.12131
  • Giriş : 06.11.2008 / 21:34:00
  • Güncelleme : 06.11.2008 / 21:36:46

Taraf Gazetesi özür diledi. "Bu haber gazetecilik zaafıdır ve tümüyle gerçek dışıdır"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Taraf Gazetesi'nin bugün bir özür yayınladı. Özre konu olan haber ise 3 Kasım 2008 tarihli Taraf'ın manşetindeki "Hazreti Atatürk Kavgası" başlıklık haberdi.

İşte Taraf'ın özürü;

"3 Kasım 2008 tarihli Taraf'ın manşetindeki "Hazreti Atatürk Kavgası" başlıklı haberde sanatçı Müjdat Gezen'in Can Dündar'ın Mustafa filmiyle ilgili bir televizyonda katıldığı programda boykot çağrısı yaptığı ve Can Dündar ile ilgili hakaretimsi ifadeler kullandığı bilgisi yer aldı.

BU HABER GAZETECİLİK ZAAFIDIR

Bu haber altında bizim imzamız olan bir gazetecilik zaafıdır ve tümüyle gerçek dışıdır.

Bir internet forumunda Müjdat Gezen'in bir televizyonda Mustafa filmi ile ilgili yaptığı değerlendirmeler olarak yer alan bu ifadeleri hiç sorgulamadan ve kendisine hiç sormadan gazeteye taşıması tarafımızdan yapılmış bir gazetecilik ayıbıdır.

ALİ BAYRAMOĞLU'NU DA YANILTTIK

Bu haberimiz, Yeni Şafak gazetesinde konuyla ilgili bir yazı yazan Ali Bayramoğlu'nu da yanıltmıştır.

Bu büyük ayıbımız için en başta Müjdat Gezen'den, yanlış bilgilendirdiğimiz okuyucularımızdan, Can Dündar'dan ve Ali Bayramoğlu'ndan çok özür dileriz."

MÜJDAT GEZEN'İN ASLINDA SÖYLEMEDİĞİ SÖZLERİ

“Can Dündar bir zamanlar Sarı Zeybek'le çok ağlatmıştı bizleri. Fakat bugün, Can Dündar Türkiye liboşlarının en önde gidenidir. İşine gelir Ergenekon'a komplo der, işine gelir içinden çıktığı dernek ve grupları yerden yere vurur, gün gelir Atatürk'ün sofrasına hakaret eder. Herkese Müjdat Gezen Tiyatrosu'nda gösterime giren “Mustafa Kemal” oyununu tavsiye ediyorum. Can Dündar gavurundan iyidir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*