Taraf'a aydınlardan destek!

Taraf'a aydınlardan destek!.12131
  • Giriş : 11.07.2008 / 15:51:00

Yaptığı haberler nedeniyle son zamanlarda bazı kesimler tarafından tehdit mesajları alan ve son olarak askeri savcılık tarafından elindeki belgeleri göndermesi istenen Taraf Gazetesi'ne bir grup aydın tarafından destek geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aralarında Abdurrahman Dilipak, Şanar Yurdatapan ve Eren Keskin'in de bulunduğu bir grup Aydın Taraf Gazetesi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan İnsan Hakları Derneği İstanbul şubesi eski Başkanı Eren Keskin, Taraf Gazetesi'nin gerçekleri cesaretle dile getirmesini önemsediklerini belirterek, demokrasi üzerindeki vesayetçi anlayışın kalkması için tüm kesimlerin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi. Keskin, "Militarist baskıların karşısındayız. Ergenekon oparasyonu kapsamında ortaya çıkan tablo yeni değil. Genelkurmay'ın sesiz kalmasının nedeni açıklanmalıdır. Bu soruşturmanın herşeyi ortaya çıkaracağını zaten beklemiyoruz. Ancak sembolik de olsa önemlidir. Bunun arkasındaki yapı tamamen deşifre edilmelidir. Teşkilat-ı Mahsusa'dan bu yana varlığını devam ettiren, hiç de derin olmayan yapının işlediği suçların açığa çıkartılması lazım. Bu soruşturma Kenan Evren'e kadar uzatılmalıdır. Gerçekleri yazan Taraf Gazetesi'ne yapılan baskıları kabul etmiyoruz. Biz de Taraf olarak Taraf'ın yanındayız" şeklinde konuştu.

İnternet ortamında bir araya gelen aydınlar "Taraf'ın Tarafındayız" isimli bir de imza kampanyası başlattı. Basın açıklamasından sonra gazete binasına çıkan aydınlar çalışanlara yanınızdayız mesajı verdikten sonra binadan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*