Taraf'tan inanılmaz iddia: Yargıtay'ı vuracaklardı

Taraf'tan inanılmaz iddia: Yargıtay'ı vuracaklardı.39299
  • Giriş : 24.03.2008 / 23:05:00
  • Güncelleme : 24.03.2008 / 23:08:31

İP Genel Merkezi'ndeki bir CD'de Yargıtay Binası'na giriş ve kaçış yollarını belirten bir kroki ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İşç Partisi Genel Merkezi'ndeki bir CD'de Yargıtay Binası'na giriş ve güvenli kaçış yollarını belirten ayrıntılı bir kroki ele geçirildi. Krokideki en ayrıntılı bilgi, Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın iki makam odasından birinin bulunduğu A Blok binası için hazırlanmış.

Taraf Gazetesi'nin bugünkü manşetinde yer alan ürperten iddiasına göre göre hedefte Yargıtay vardı. İşte Taraf Gazetesi'nin manşetten verdiği haberde yer alan ilginç bilgiler:

Cumhuriyet, Danıştay, Yargıtay

Ergenekon çetesinin Cumhuriyet'e bomba, Danıştay'da suikast bağlantısından sonra şimdi de Yargıtay'a düzenlenecek bir saldırıyla bağlantısı saptandı. İşçi Partisi'nin Ankara'daki genel merkez binasında bir CD'de Yargıtay Binası'nın üç blokunun ayrıntılı krokisi ve koroki açılımı metni ele geçti.

Yargıtay Başsavcının binası

Krokide Bakanlıklar'daki Yargıtay Binası'nın bloklarına hangi kapılardan kolayca girileceği, nasıl kaçılacağı işaret ve numaralarla belirtilmiş. Krokideki en ayrıntılı bilgi, Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın iki makam odasından birinin bulunduğu A Blok binası için hazırlanmış.

İddianame de partiden çıktı

İşçi Partisi Genel Merkezi'nde ayrıca, Başsavcı Yalçınkaya'nın hazırladığı iddianemede Cumhurbaşkanı Gül'le ilgili suçlamanın kelimesi kelimesine aynı olduğu bir metin bulundu.

Sarı bölgeden çıkış kolay

Yargitay'a saldırı krokisini içeren CD, Doğu Perinçek'le birlikte gözaltına alınan ve ayın gün Talat Paşa komitesi toplantısı için Almanya'ya gidecek olan Adnan Akfırat'a ait belgelerin arasından çıktı. CD'nin üstünde 'Yargı-Nusret Senem' yazıyordu. Senem, İşçi Partisi'nin avukatlarından biri.

Dört kapı rahat

Yargıtay Binası'nın üç bloğunun bazı kapılarının sarı renklerle işaretlendiği krokinin yanı sıra bulunan kroki açılım metninde ise krokideki hangi işaret ve sayının neyi tarif ettiği belirtiliyor. Bu açıklama metninde kaçış yolları, polis, güvenlik görevlisi ve kamerası bulunan ve bulunmayan bölgeler tek tek anlatılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious