Taraftar, Norveç'i oyuna getirdi

Taraftar, Norveç'i oyuna getirdi.12911
  • Giriş : 22.11.2007 / 15:53:00
  • Güncelleme : 22.11.2007 / 16:25:35

Türkiye'nin Bosna Hersek karşısında aldığı 1-0'lık galibiyet, Norveç'i yasa boğdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Malta karşısında 4-1 galip gelen ve Türkiye'den sürekli sevinçli bir haber bekleyen Norveç milli takımı oyuncuları maçlarının bitimine bir kaç dakika kala oyuna geldiler. Malta maçı arasında sık sık yedek kulübesine yaklaşan oyuncular Türkiye maçını sordular.

Ancak Hareide, Türkiye'nin 1-0 galip olduğunu maç sonuna kadar sakladı. Seyirci, sanki Bosna maçı 1-1 olmuş gibi Norveç takımını alkış ve ıslık yağmuruna tutunca, Norveçli oyuncular 2008 Avrupa şampiyonluğuna gittiklerini sanarak maç ortasında birbirini kutlamaya başladılar.

Maç bitiminde soyunma odasında, Türkiye'nin 1-0 galip olduğunu ve Avrupa şampiyonasına giden takım olduğunu öğrenince yıkıldılar.

Hareide "İstanbul'da olanlar sadece küçük bir beklentiydi. Oyuncularım güçlerini ortaya koydular ama Avrupa şampiyonasına katılmak için yeterli olmadı. Biz Ulleval'da kaybettik. Türkiye yenilgisini unutmak mümkün değil. Şimdi boş bir insanım" dedi.

Hareide teknik direktörlük görevi konusunda önümüzdeki hafta kesin kararını vereceğini söyledi.

John Arne Riise, seyirci tarafından aldatıldıklarını belirterek "maçın bitimine az kala, seyirci sanki Türkiye maçı 1-1 gibi davranışta bulundu. Biz de çok sevindik birbirimize sevinç gösterisinde bulunduk. Soyunma odasına gidince Türkiye'nin yendiği haberi ile yıkıldık. Aldatılmak çok kötü. Seyirci bunu yapmamalıydı. Bizimle alay ettiler" dedi.

Norveç basını da Türkiye'nin Avrupa şampiyonluğuna gitmeyi hak eden taraf olduğunu belirterek "Türkiye ve Yunanistan grubun favorisiydi. Öyle de oldu. Norveç Avrupa şampiyonluğuna gitmeyi hak etmemişti" cümlelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious