Taraftar katili suçunu itiraf etti

  • Giriş : 06.06.2006 / 00:00:00

Taraftar cinayetini işlediğini ve pişmanlık duyduğunu itiraf eden şahıs, savcılığa gelerek teslim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Turkcell Süper Ligi'nin son maçı için Denizli'ye giden Fenerbahçeli taraftarlar ile köylüler arasında çıkan ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili olarak cinayeti kendisinin işlediğini ve pişman olduğunu söyleyen bir taraftar, Cumhuriyet Savcılığı'na teslim oldu.
Geyve ilçesi Şerefiye Köyü yakınlarında E-25 Karayolu üzerinde Fenerbahçeli taraftarların çıkardığı kavgada bıçaklanarak öldürülen Recep Kaya'nın katil zanlısı olduğunu belirten ve vicdan azabı duyduğunu söyleyen Deniz Ü. isimli taraftar, Geyve Cumhuriyet Savcılığı'na gelerek itirafta bulundu.

Cumhuriyet Savcılığı'na avukatıyla birlikte gelen Deniz Ü., Recep Kaya'yı kargaşa sırasında kendisinin bıçakladığını söyledi. Taraftarın itirafı üzerine Cumhuriyet Savcılığı Deniz Ü'yü tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk etti. Mahkeme, Deniz Ü'yü tutuklayarak Ferizli L Tipi Cezaevi'ne gönderdi.

13 Mayıs gecesi meydana gelen olayda, Şerefiye Köyü E-25 Karayolu üzerinde bulunan Büfe ve Tekel Bayii'ne gelen bir taraftar grubu iş yerinden alkol almak istemiş ancak iş yeri sahibinin alkol satışı yapmaması üzerine taraftarlar kavga çıkarmıştı. Çıkan olaylarda 2 çocuk babası 38 yaşındaki Recep Kaya bıçaklanarak öldürülmüştü. Olayla ilgili olarak 28 taraftar gözaltına alınmış bunlardan katil zanlısı olduğu ileri sürülen İstanbul Esenler Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Hayrettin Taşkın tutuklanmıştı. Taraftarların adliyeye çıkarılması sırasında köylüler, zanlıları linç etmek istemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious