Taraftarın gözdesi Zico!

Taraftarın gözdesi Zico!.14393
  • Giriş : 26.11.2007 / 17:37:00

Şampiyonlar Ligi'nde ve Turkcell Süper Lig'de başarılı sonuçlar alan Zico'lu Fenerbahçe'ye taraftarı da güvenoyu verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Son olarak Ankaraspor'u Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 4-2 gibi bir sonuçla yenen Sarı-lacivertli ekibin başarısının sırrı taraftara göre "Zico'nun tüm kadroyu hazır tutması"nda saklı.

Sarılaciverthaber.com'un düzenlediği ve 8740 kişinin oy kullandığı "Zico'nun takıma oyuncu monte edişini nasıl buluyorsunuz?" anketinin sonucuna göre, taraftarın yüzde 60,86'lık bölümüne denk gelen 5320 kişi, "Tüm kadroyu hazır tutuyor" dedi.

Önder Turacı'nın sakatlığında Gökhan Gönül gibi süper bir yeteneği hem Fenerbahçe'ye, hem de Milli Takım'a kazandıran, Yasin Çakmak'ı defansa başarılı bir şekilde monte eden Zico'nun bu becerisi üzerine 1216 taraftar da, anketteki "Diğer yedekleri görmek lazım" şıkkını tercih etti.

İkinci sırada kalan bu seçenek Fenerbahçe taraftarının yüzde 13.91 lik oranı tarafından benimsenirken, yüzde 13.04'lük bölümü de yani 1140 kişi de, "Kadro genişliğinden sorun olmuyor" dedi.

Taraftarın bu seçeneği tercih etmesindeki en büyük etken ise, takımın Alex, Appiah, Tümer, Kezman gibi yıldızlarının zaman zaman sakatlıklar yaşamasına rağmen Fenerbahçe'nin tüm kulvarlarda yoluna devam etmesi oldu.

Fenerbahçe'nin ilk 11'nde yer alsın ya da almasın ya da maç kadrosuna girsin veya girmesin tüm futbolcuların Zico'yu bir "Baba" olarak görmeleri nedeniyle de, taraftarın yüzde 12,17'sine denk gelen 1064 kişi de "Usta-çırak ilişkisi içinde yürüyor" seçeneğini tercih etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious