Taraftarlar Erciyesspor'dan 3 büyüklerle dişe diş mücadele bekliyor

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Ligde son haftaya girilirken oynadığı futbol ve aldığı puanlarla tüm spor kamuoyunun beğenisi toplayan Kayseri Erciyesspor'dan beklentilerde bu doğrultuda değişime uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yeni yönetimle birlikte Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve Erciyesspor'un Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki'yi ziyaret eden Uyar, "Erciyesspor taraftarı artık orta ve alt sıralardaki takımları yenmenin sevinciyle yetinmek istemiyor. Takımdan 3 büyüklerle dişe diş mücadele ve bunlardan puan alması isteniyor. Ligde oynanan oyun ve alınan puanlar sonrasında taraftarın beklentisi bu şekilde değişime uğradı. Bu durum üzerimize ağır bir sorumluluk yüklemiş olsa da yöneticiler ve teknik heyet olarak oldukça mutluyuz" diye konuştu.

Taraftarların beklentisine cevap verebilecek oyun ortaya koyduklarını anlatan Uyar, seyircisiz oynana Fenerbahçe karşılaşmasının özellikle ikinci yarısında rakiplerinden daha iyi bir oyun sergilemelerine rağmen sonuca yansıtamadıklarını belirterek, şöyle konuştu;

"Yenilsek de ezilmedik. Ortaya koyduğumuz oyun tüm spor kamuoyunun beğenisini topladı. Rakibimize karşı özellikle oyunun ikinci yarısında üstünlük kurduk beraberliği sağlayacak veya öne geçebilecek pozisyonları yakalamamıza rağmen son vuruşları yapamadık. Her şeye rağmen takımımızdan memnunuz."

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve Erciyesspor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki ise, lige yeni çıkan bir takımdan hiç kimsenin böylesine bir başarı beklemediğini ve sezon başında düşüp düşmeyeceğinin tartışıldığını hatırlatarak, Kayseri'nin her iki takımıyla da gurur duyduğunu söyledi.

Bu sezon elde edilen başarıyla çıtanın yükseldiğini ifade eden Özhaseki, taraftarın gelecek sezonda daha büyük başarılar bekleyeceğini ve her iki takımın da bunu gerçekleştireceğine inandıklarını kaydetti.

"Nasıl ki belediyecilikte iyi bir iş yapılıp başarı sağlandıktan sonra geriye dönüş olmazsa sporda da bu böyledir. Erciyesspor'da Kayserispor'da ligde çok iyi bir başarı yakaladı ve herkesin gözdesi haline geldi. Artık bu aşamadan sonra geriye gitmek olmaz daha iyi başarıların elde edilmesi gerekir. Aksi taktirde bu sezon aldığımız tebrik ve alkışlar tepkiye dönüşür. Buda hoş olmayan bir durum olarak karşımıza çıkar" diyen Özhaseki, gelecek sezon hazırlıklarının şimdiden başlanarak beklenen başarının gösterilmesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious