Taraftarlar stada giriyor

Taraftarlar stada giriyor.19328
  • Giriş : 29.03.2008 / 15:34:00

Turkcell Süper Lig'de Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında bu akşam yapılacak derbi maç öncesi stat kapıları açılarak, taraftarlar tribünlere alınmaya başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BJK İnönü Stadı'nın kapıları saat 14.00 itibariyle açılırken, taraftarlar da yavaş yavaş tribünleri doldurmaya başladı.

Saat 19.00'da başlayacak dev maçın biletleri, hafta içinde satışa çıkarıldıktan çok kısa süre içinde tamamen tükenmişti.

-OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK-

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında yapılacak dev maç öncesi geniş güvenlik önlemleri alındı.

Derbi maç için tüm önlemler saat 13.00'ten itibaren alınmaya başlandı. Stat çevresinin yanı sıra Beşiktaş, Kadıköy ve Kabataş iskelelerinde ek güvenlik önlemleri alınırken, maça ait bileti olmayanlar stat çevresinde oluşturulan dış arama noktasından içeri alınmıyor.

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi için toplam 3 bin 400 polis görev yaparken, ayrıca Beşiktaş Kulübü de 350 özel güvenlik elemanını görevlendirdi. Maçta 86 güvenlik kamerasıyla da tespit yapılacak.

Derbide konuk Fenerbahçeli taraftarlara eski açık tribünde, stat kapasitesinin yüzde 5'lik oranı kapsamında bin 604 kişilik yer ayrıldı.

-MEDYANIN İLGİSİ BÜYÜK-

Beşiktaş ile Fenerbahçe Futbol takımları arasında yapılacak derbi maç, medyanın da gündemine oturdu.

Dev maç için Türkiye Spor Yazarları Derneği'ne (TSYD) 249 gazeteci akredite olurken, basın tribününde 169, saha içinde ise 80 medya mensubu görev yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious