'Tarihe Yolculuk' turları 6 Mayıs'ta başlıyor

  • Giriş : 28.04.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl başlattığı "Tarihe Yolculuk" turlarına bu yıl da devam edileceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, düzenleyecekleri turlarla Şanlıurfa halkına kendi tarihi, kültürel ve turistik değerlerini göstermeyi amaçladıklarını ifade etti. Gezilecek olan yerler arasında Bazda Mağaraları, Han-el Ba'rur, Şuayb Şehri ve Soğmatar gibi tarihi yerler bulunuyor.

Belediye Başkanlığı Kültür-Turizm Müdürlüğü Sosyal İşler Şefi Recep Taşçı, Sanat Tarihçisi Mahmut Çoban 'nın rehberliklerinde düzenlenecek "Tarihe Yolculuk Turları"nda katılanların kumanyalarının da yine belediye tarafından karşılanacağını ifade etti.

Her hafta Cumartesi günleri devam edecek olan "Tarihe Yolculuk turaları"na katılmak isteyenlerin Belediye Kültür-Turizm Müdürlüğü'ne müracaat ederek kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Belediye Başkanlığı Kültür ve Turizm Müdürü Necmi Karadağ, "Bulunduğumuz coğrafyada mihenk taşı konumundaki Şanlıurfa'mızın ve Harran'ın dünya tarihi ve kültürel miras bakımından büyük önem taşıyan değerlerini kendi halkımıza anlatmayı kendimize görev olarak biliyoruz. Bu çerçevede tarihimizin gelecek nesillere aktarılması amacıyla, Belediyemiz olarak yaz aylarında Harran, Bazda Mağaraları, Han-el Ba'rur, Şuayb Şehri, Soğmatar ve Ören yerlerine ücretsiz olarak düzenlenen Tarihe Yolculuk Turları düzenliyoruz." dedi.

Karadağ, geçtiğimiz yıl yapılan 'Tarihe Yolculuk' turlarına yaklaşık bin kişinin katıldığını anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious