Tarihi ahşap bina alev alev yandı

  • Giriş : 27.10.2006 / 00:00:00

Üsküdar'da üç katlı tarihi ahşap bina alev alev yandı, sahibi gözyaşlarını tutamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tarihi bina alev alev yanarken olay yerine gelen ev sahibi gözyaşlarını tutamadı. Sinir krizleri geçiren yaşlı vatandaşı, sağlık ekipleri sakinleştirdi
Yangın, saat 22.00 sıralarında meydena geldi. Edinilen bilgiye göre beylerbeyi Abdulluh Ağa Caddesi'nde bulunan 3 katlı ahşap binada bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Evsahibi Şerafettin İnceday'ın evde olmadığı bir sırada çıkan yangın kısa sürede bütün binayı sardı. Yangını gören vatandaşlar itfaiye ve polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen Çengelköy, Üsküdar, Kadıköy ve Ümraniye ekipleri, yangına müdahale etti. Bu sırada çevredeki binalarda bulunan vatandaşlar evlerinin balkonundan hortumla su sıkarak yangını söndürmeye çalıştı. Bu sırada olay yerine gelen ev sahibi Şerafettin İnceday, evinin yandığını görünce gözyaşlarını tutamadı. Sinir krizi geçiren İnceday'ı sağlık ekipleri ve komşuları sakinleştirmeye çalıştı.
Yangın bir saat süren çalışmalar sonucu kontrol altına alındı. Yangın sonunda 3 katlı tarihi bina kullanılamaz hale geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious