Tarihi maç saat 20.00'de!

Tarihi maç saat 20.00'de!.12470
  • Giriş : 17.11.2007 / 18:02:00

Dev maç saat 20.00'de, Türkiye'nin kalbi Oslo'da!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

-TARİHİ MAÇ-

A Milli Futbol Takımı'nın, 2008 yılında İsviçre ve Avusturya'nın ortaklaşa düzenleyecekleri 13. Avrupa Şampiyonası Finalleri öncesinde, elemelerde Norveç ile yapacağı C Grubu'ndaki 11. maç, Türk Futbol tarihi için çok büyük önem taşıyor.

Finallere katılabilmek için mutlak galibiyet ihtiyacı bulunan Türk Milli Takımı, yenilgi halinde, grup maçlarının tamamlanmasına 1 karşılaşma kala havlu atacak, beraberlikte dahi şansını adeta mucizelere bırakacak.

-YENERSEK KAPI ARALANACAK, AMA..-

Türkiye, Norveç'i yenerse finallere katılma yolunda çok büyük avantaj yakalayacak.

A milliler, bu durumda, 21 Kasım'da Ali Sami Yen Stadı'nda Bosna-Hersek'i de mağlup ederse, Norveç'in Malta ile olan maçının sonucunu beklemeden, 2008 Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılmaya hak kazanacak.

Ancak alınacak galibiyet dışındaki bir sonuçta, Türk futbolunda milli takımlar bazında son yıllardaki düşüş sürecek.

2002 yılında Güney Kore ve Japonya'nın ev sahipliği yaptığı 17. Dünya Kupası Finalleri'nde üçüncü olarak, tarihi bir başarıya imza atan ay-yıldızlı ekip, bu organizasyonun ardından düzenlenen iki büyük şampiyonada da yer alamamıştı.

2004 yılında Portekiz'de düzenlenen Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne, baraj maçlarında Letonya'ya elenerek gidemeyen Türkiye, Almanya'nın ev sahipliğindeki 2006 Dünya Kupası Finalleri'nde ise bu kez İsviçre'ye baraj maçlarında takılarak katılamamıştı.

Türkiye, Norveç'i yenemediği taktirde, üst üste 3. kez büyük bir organizasyonun finallerine katılamayarak, düşüşünü sürdürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious