Tarihi sütunlara vatandaşlar sahip çıktı

Tarihi sütunlara vatandaşlar sahip çıktı  .14733
  • Giriş : 18.03.2008 / 15:14:00

Osmaniye'de inşaat çukuruna atılmak üzereyken bulunan tarihi sütunları vatandaşlar alarak Alibeyli Camii avlusuna taşıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Bahçeli Bulvarı üzerindeki bir apartman inşaatının çukuruna atılmak üzereyken görüntülenen tarihi eserlerin, müze olacağı açıklanan vilayet binasının bahçesine taşınması gerektiğini belirten vatandaşlar, yetkililerin herhangi bir girişimde bulunmaması nedeniyle eserlere kendileri sahip çıktı.

İnşaat çukurundan çıkartılan tarihi eseri kendi çabasıyla Alibeyli Camii bahçesine taşıdığını söyleyen Hüseyin Yücel, "Bu sütun parçası uzun bir süredir burada. Gazetede çıkan haberler sonrasında yetkililer tarihi eserlerin fotoğraflarını çekip kayıt yapmışlar. Ancak taşınması yönünde herhangi bir çalışma başlatılmadı. Tarihi parçanın yanlışlıkla inşaat çukuruna atılıp kaybolmaması için kendi çabamla cami bahçesine kadar getirdim. En azından burada daha güvende. Yetkililer en kısa zamanda bu eserleri alarak daha iyi korunabileceğini düşündüğümüz Müzemizin bahçesine inşallah taşırlar" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious