Tarihi zirve 1 saat 30 dakika sürdü

Tarihi zirve 1 saat 30 dakika sürdü.9191
  • Giriş : 05.11.2007 / 21:55:00
  • Güncelleme : 05.11.2007 / 21:59:54

Nihayet Başbakan Erdoğan'la, Bush'un görüşmesi bitti. Ne sonuç çıktı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Bush arasında uzun süredir gündemde olan görüşme nihayet gerçekleşti. Görüşme 1 saat 30 dakika sürdü.

Türkiye'ye yönelik terörist hareketlerin artmasıyla daha da önem kazanan Bush Erdoğan görüşmesi nihayet gerçekleşti. Türkiye saati ile 20.15'te Beyaz Saray'da başlayan görüşme 21.45 dolayında sona erdi.

ABD Başkanı George W. Bush ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasındaki görüşme sona erdi. Beyaz Saray'da TSİ 20.15'te başlayan görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Görüşmeye; Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ertuğrul Apakan, Başbakanlık Başdanışmanı Ahmet Davutoğlu ve Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy da katıldı.

Görüşmeye, ABD tarafından ise Başkan Bush'un yanı sıra, Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice yurt dışında bulunduğu için ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı John Negroponte ile ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson katıldı. Başbakan Erdoğan, görüşme öncesinde Roosevelt Salonunda Beyaz Saray Özel Defteri'ni de imzaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious