Tarihin en büyük cinayet davası

Tarihin en büyük cinayet davası .10605
  • Giriş : 10.12.2007 / 09:47:00

Kanada tarihinin en fazla cinayet işlemiş, 26 kadını öldürmekle suçlanan seri katili Robert William Pickton, 6 kadını öldürmekten suçlu bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

New Westminster Mahkemesi'nde, 7 erkek ve 5 kadından oluşan jüri, 9 günün ardından, çiftçi Robert William Pickton'u (58) 1997-2001'de Mona Wilson, Sereena Abotsway, Marnie Frey, Brenda Wolfe, Andrea Joesbury ve Georgina Papin'i öldürmekten ikinci derece cinayetten suçlu buldu.
10 ay süreyle yaklaşık 125 tanığı dinleyen jürinin kararını açıklamasının ardından kurbanların yakınları gözyaşlarına boğuldu.


Bu yıl başındaki duruşmada savcı, Pickton'un 6 kadını öldürdükten sonra parçalayıp, cesetlerden kurtulduğunu, 2002'de Pickton'un çiftliğine baskın düzenleyen polisin, bir derin dondurucuda diklemesine ortadan bölünmüş 2 adet baş ile el ve ayak parçaları bulduğunu söylemişti. Polis, çiftlikte yaptığı aramada, gömülmüş kurbanların DNA kalıntılarını bulmuştu.


Kanada'nın batısında son 20 yıl içinde kaybolan kadınlarla ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde tutuklanan zanlı domuz yetiştiricisi Pickton'un, 2202 yılı şubat ayında tutuklanmadan önce kimi et parçalarını Vancouver çevresindeki arkadaşları ve tanıdıklarına verdiğine dair kanıtlar bulunduğu da açıklanmıştı.


1978-2001 yılları arasında kaybolan toplam 61 kadının da Vancouver kentindeki, fahişe ve uyuşturucu bağımlıların yaşadığı bölgeden oldukları bildirilmişti.


Öldürülen diğer 20 kadınla ilgili dava daha sonra görülecek.
Pickton'ın, ömür boyu hapis cezasına çarptırılabileceği belirtiliyor. Kanada'da idam cezası bulunmuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious