Tarihin rekortmen hükümeti

  • Giriş : 07.01.2007 / 00:00:00

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Edibe Sözen, Cumhuriyet tarihinde 59. Hükümet kadar reform gerçekleştiren bir başka hükümet olmadığını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti Hükümetinin 4 yıllık süreçte başarılı icraatları olduğunu belirten Sözen, ''Cumhuriyet tarihinde 59. Hükümet kadar reform gerçekleştiren hükümet olmadı. Gerçekleştirilen reformları, siyasal pazarlama süreci ile insanlara çok iyi aktarmalı ve anlatmalıyız'' dedi.

Halka, AK Parti'nin hizmet ve Türkiye partisi olduğunu anlatmanın Tanıtım ve Medya Başkanlığının görevleri arasında bulunduğunu ifade eden Sözen, şunları söyledi:

''Uluslararası alanda medeniyetler ittifakı projesine eş başkanlık yapmış bir hükümet konumundayız. O bakımdan gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda farklılıkları bir arada tutan, barışçıl yolları her zaman kurgulayan, kavgası, gürültüsü olmayan bir anlayışın da idraki içindeyiz.''

Bundan sonraki dönemlerde de yapılan çalışmaları anlatmak için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini vurgulayan Sözen, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Sivil Türkiye'nin, sivil hareketlerin yaygınlaşması için gereken çalışmayı yapacağız. Medyanın karşısına çıkarken, AK Parti'yi çok geniş katmanlara yöneltebilecek şekilde ortak dil geliştirmek zorundayız. Bizim iktidar partisi olarak üstünlüğümüzü ve hizmet anlayışımızı, her zaman ifade etmemiz gerekiyor. Milletimizin sağduyusunu da yeniden harekete geçirip, AK Parti'nin önümüzdeki seçim döneminde de beklenilenden daha büyük başarıyla seçim sandıklarından çıkması konusunda bir takım stratejiler geliştirilecek.''

''ŞU YA DA BU KESİMİN PARTİSİ DEĞİLİZ...''

Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Suat Kılıç da partisinin kurulmasından itibaren Türkiye'nin partisi misyonuyla yoluna devam ettiğini belirterek, ''Şu ya da bu kesimin değil, Türkiye'de siyasetin merkezini dolduran, tüm toplum kesimlerini kucaklamaya gayret eden, programı ve tüzüğüyle bunu desteklemeye çalışan partiyiz'' dedi.

Seçimlerde, Türk halkının AK Parti iktidarı ile ikinci kez ''yola devam'' kararı vereceğine inandıklarını ifade eden Kılıç, şöyle devam etti: ''Bu kararın, halkımızın ortak iradesi olarak şekilleneceğine kati olarak inanıyoruz. Türkiye, son 4 yılda yakaladığı barış, huzur, güvenlik ve ekonomideki sürekli büyüme ortamını mutlaka devam ettirmek isteyecektir.'' Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious