Tarık Akan annesini gözyaşlarıyla uğurladı

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Ünlü sinema oyuncusu Tarık Akan (Üregül), hayatını kaybeden annesi Yaşar Üregül'ü gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cenazede Tarık Akan'ın gözyaşlarını tutamadığı ve ayakta durmakta zorlandığı gözlendi. Ataköy Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Üregül'ün cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

80 yaşında hayatını kaybeden sinema sanatçısı Tarık Akan'ın annesi Yaşar Üregül, sinema camiasının ünlü isimleri ve yakın çevresinin katıldığı cenaze merasimiyle son yolculuğuna uğurlandı. Ataköy Camii'nde kılınan öğle namazının ardından, Üregül için cenaze namazı kılındı.

Cenazeye Rutkay Aziz, Aytaç Arman, Kadir İnanır gibi isimler katıldı. Cenaze namazının kılınması sırasında Tarık Akan'ın sürekli ağlaması ve ayakta durmak için yakınlarından destek aldığı gözlendi. Cenaze namazından sonra cami imamının yaptığı dauanın da tamamlanmasıyla birlikte Üregül'ün cenazesi Tarık Akan ve sanatçı dostları tarafından omuzlara alınarak cami girişinde bulunan cenaze aracına yerleştirildi.

Cenaze Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedildi. Üregül uzun süreden beri yaşlılığa bağlı olarak gelişen hastalıklar nedeniyle tedavi gördüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious