Tarık Akan ve Şerif Sezer 27 yıl sonra!

Tarık Akan ve Şerif Sezer 27 yıl sonra!.13587
  • Giriş : 25.11.2008 / 12:02:00
  • Güncelleme : 25.11.2008 / 12:04:12

Son olarak 1981’de Şerif Gören’in yönettiği Yol filminde başrolleri paylaşan Türk sinemasının iki ustası Tarık Akan ve Şerif Sezer, 27 yıl aradan sonra aynı filmde rol alacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Murat Saraçoğlu'nun yöneteceği 'Deli Deli Olma' isimli filmin çekimleri Aralıkta başlıyor.

'120' ve 'O… Çocukları' isimli filmleriyle tanınan genç yönetmen Murat Saraçoğlu, yeni çalışması 'Deli Deli Olma'nın çekimleri için Kars'a gidiyor. Yapımcılığını Aydın Film'in yaptığı Deli Deli Olma'nın senaryosu Hazel Sevim Ünsal'a ait. Bir köyde yaşanan olayları konu alan filmin çekimleri Aralık ayında başlıyor.

27 YIL SONRA AYNI FİLMDE!

Filmin başrollerini ise Türk sinemasının iki usta ismi Tarık Akan ve Şerif Sezer üstleniyor. İki oyuncunun bu filmde buluşmasının ayrı bir önem var. Akan ve Gören son olarak senaryosunu Yılmaz Güney'in yazdığı ve Şerif Gören'in yönetmenliğini yaptığı 1981 yapımı Yol filminde rol almışlardı. Yani iki usta aradan tam 27 yıl geçtikten sonra yeniden aynı filmde buluşmuş olacak.

Filmin diğer oyuncuları ise Barış Üregül, Deniz Arna, Levent Tülek, Zuhal Topal, Korel Cezayirli, Cemile Nihan Turhan, Ozan Erdoğan, Merve Altınkaya, Murat Aydın, Halil Kumova, Nesrin Yıldırım ve Yeşim Ceren Bozoğlu.

SİNEMASİNEMADIR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*