Tarık Zafer Tunaya anılıyor

Tarık Zafer Tunaya anılıyor.8787
  • Giriş : 26.01.2009 / 15:42:00

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin (SBF) kurucu Dekanı Prof. Dr. Tarık Zafer Tunaya, ölümünün 18. yılında mezarı başında anılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin kurucu dekanı; çoğulcu parlamenter düzeni, hukuk devletini, kişi hak ve özgürlüklerini savunan, özerk-demokratik üniversiteye inanan Prof. Dr. Tarık Zafer Tunaya, ölümünün 18. yılında İstanbul SBF Mezunlar Derneği tarafından organize edilen program çerçevesinde anılıyor.

29 Ocak 2008 saat 09.30'da, İstanbul SBF Mezunlar Derneği yönetici ve üyeleri, İstanbul SBF'nin kurucu hocaları, öğretim üyeleri, öğrencileri ve Tunaya dostları, Tarık Zafer Tunaya ve eşi Melahat Tunaya'nın Aşiyandaki mezarları başında bir araya gelecek.

Tunaya'nın öğrencileri ve dostları aynı akşam bir sohbet toplantısında da bir araya geliyor. Akşam saat 19.00'da Aybay Hukuk Araştırmaları Vakıf Merkezi'ndeki buluşmada fakültenin mezunlarından gazeteci-yazar Şafak Altun bir süre önce yayımlanan "Atatürk, İnönü ve Bayar'ın İktisat Kavgası" kitabıyla ilgili bir konuşma yapacak.

Ardından, fakültenin eski mezunlarından Şahverdi Demoglu ve Şaban Oruç başta olmak üzere Tunaya Hoca'dan ders almış, kendisiyle sohbet etme şansını yaşamış olan öğrencileri Tunaya ile ilgili anılarından anekdotlar anlatacak. Toplantıyı izleyecek Tunaya Dostları ve SBF mezunları da söyleşiye kendi görüş ve anılarıyla katılacak.

SABAH ANMA PROGRAMI

TARİH: 29 OCAK PERŞEMBE

SAAT: 9:30

YER: AŞİYAN MEZARLIĞI/BEBEK

- Saygı duruşu

- Tarık Zafer TUNAYA'nın özgeçmişi

- İÜ SBF Dekanı'nın konuşması

- İSBF Mezunlar Derneği Başkanı'nın konuşması

- İÜ SBF kurucu hocalarının konuşmaları

- İÜ SBF kurucu mezunlarının konuşmaları

AKŞAM ANMA PROGRAMI

TARİH:29 OCAK PERŞEMBE

SAAT: 19:00

YER: AYBAY HUKUK ARAŞTIRMALARI VAKFI

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*