'Tarım büyümedi, daha küçülüyor'

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Balıkesir'in Bigadiç ilçesine gelen Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Belediye Düğün Salonun'da halka hitap etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başkan Uzuner'in Bigadiç'te bor madenimiz ve jeotermal ısıtma sistemi olduğunu söylemesi üzerine Mehmet Ağar, "Bigadiç'te yerin üstü kadar altı da zengin." dedi.

Ağar'dan bir isteği olan Uzuner, "Bigadiçli ses sanatçısı İsmail Özkan kardeşimizin İbrahim Tatlıses'in programına katılması için sizden yardım istiyoruz." şeklinde konuştu.

Bunun üzerine Ağar'ın yanındaki arkadaşlarından biri, "Meclis'te milletvekili çıkaramadık ama televizyona sanatçı çıkaralım." diye espri yaptı.

Daha sonra hahlak nitap eden DYP Genel Başkanı, "Tarihimizin her metrekaresinde alınteri ve helâl kanlar var. Bize düşen görev, insanlarımızın daha ferah yaşamasıdır." dedi.

Tütüncünün mağdur olduğunu, işsizlik oranının yüzde 11'den 11.8'e yükseldiğini belirten Ağar, iktidarın dördüncü seneye geldiğini ve hiçkimsenin seçimden kaçamayacağını söyledi.

Ağar. konuşmasından sonra gazetecilerin sorusunu cevapladı. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, "Tarım artık karın doyurmuyor" sözü sorulan Mehmet Ağar bunu cevapsız bırakırken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Madem çiftçi zor durumda, tarım nasıl oldu da 5.6 büyüdü?" sözünün hatırlatılması üzerine şunu söyledi: "Tarım hiçbir zaman büyümedi, daha küçülüyor." Ağar daha sonra Balıkesir'e geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious