Tarım sektörü Konya'da buluşacak

  • Giriş : 09.03.2008 / 12:10:00

Konya'da 12-16 Mart'ta düzenlenecek Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarına 25 ülkeden 305 firma ve temsilcisi katılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. tarafından Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Derneği ve Konya Tarım İl Müdürlüğü işbirliği, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Türk İşbirliği Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Ziraat Bankası, PANKOBİRLİK, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası desteğiyle düzenlenecek olan Konya Tarım 2008 Fuarı (Konya 6. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı), 12 Mart'ta açılacak.

Sahip olduğu tarım alanları, barındırdığı hayvancılık potansiyeliyle Türkiye'nin en önemli illerinden birisi olan ''Tarım Kenti'' Konya'da düzenlenecek fuar, sektördeki lider firmaları ve ziyaretçileri aynı çatı altında buluşturarak.

25 ülkeden 305 firma ve firma temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan fuar, yurt içinden Anadolu'nun her bölgesinden otobüslerle getirilecek on binlerce profesyonel ziyaretçinin yanı sıra Gürcistan, İran, Ermenistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Karadağ, Azerbaycan, Ukrayna, Makedonya ve Bosna Hersek'den gelecek alım heyetlerine ev sahipliği yapacak.

Fuarda, gübreleme, tohumlama makineleri, traktörler, ekim ve hasat makineleri, pancar sökme makineleri, pamuk toplama makineleri, damla sulama sistemleri, zirai ilaçlar, yağlı tohumlar gibi birçok ürün sergilenecek.

16 Mart'a kadar sürecek fuarın, 2 milyon 660 bin hektarlık tarım arazisiyle, ülkenin en dikkat çeken tarım bölgelerinden biri olan ve bazı projelerle sulu tarım alanının 621 bin 417 hektara çıkarılması planlanan Konya'da üretimin çeşitliliğine ve kalitesine önemli katkılar sağlayacağı belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious