Tarkan'ın TRT'den aldığı ücret belli oldu: 122 bin YTL

Tarkan'ın TRT'den aldığı ücret belli oldu: 122 bin YTL.12061
  • Giriş : 03.01.2008 / 08:10:00
  • Güncelleme : 03.01.2008 / 08:37:39

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, yılbaşı gecesi TRT’de sahne alan Tarkan’ın aldığı ücreti açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gecenin tamamına 650 bin YTL ödediklerini kaydeden Şahin, Tarkan’a verilen rakamla ilgili olarak da "İlgili yöneticilerim, 122 bin YTL olduğunu söyledi. Net mi brüt mü olduğunu açıkçası bilmiyorum" dedi.

Yılbaşı eğlence programının yayınlamasının ardından sessizliğini bozan Şahin, pop müzik sanatçısı Tarkan Tevetoğlu’nun kurumun düzenlediği yılbaşı eğlence programı için 750 bin dolar verildiği iddialarını yalanladı. "Bütün programın tamamına verdiğimiz para 650 bin YTL" diyen Şahin şöyle konuştu:

ZARAR DEĞİL KÁRIMIZ VAR

"Biz bir prodüksiyon şirketi ile anlaştık. Tarkan da şirketin bize sunduğu programın içinde yer alıyordu. Tarkan’a 122 bin YTL verildiği söyleniyor ama tam da açıklamıyorlar. Bütün programın, net altına imza attığım rakamı 650 bin YTL’dir. Tarkan’ın aldığı ücretle ilgili çok baskı gelince; nedir, ne değildir diye araştırdığımızda ilgili arkadaşlarımız ’Ona düşen kısım 122 bin YTL’dir’ dedi. Paket olarak hazırlandığı için detaylara çok fazla vakıf olmam mümkün değil. Ben imzaladığımı biliyorum. Önce sadece Tarkan’a 1.5 milyon dolar verildiği yazıldı. Daha sonra 750 bin YTL’ye düştü. Bizim arkadaşlar 122 bin YTL olduğunu söylediler. İlgili genel müdür yardımcısı veya televizyon müdürü söylemişti. Onun da net mi brüt mü olduğunu açıkçası bilmiyorum."

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious