Tarkan'ın "yılbaşı ücreti" Meclis'i karıştırdı

Tarkan'ın
  • Giriş : 15.12.2007 / 05:32:00
  • Güncelleme : 15.12.2007 / 00:17:17

CHP, TRT'nin yılbaşı gecesi için Tarkan'a verdiği miktarı Meclis'e taşıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, ''Sanatçı Tarkan Tevetoğlu ile yılbaşı gecesinde TRT'de programa çıkması karşılığı 750 bin dolar bedelle bir anlaşma yapıldığı doğru mu?'' diye sordu.

Sevigen, Devlet Bakanı Mehmet Aydın'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, TRT'nin yılbaşı gecesi programı hazırlıkları çerçevesinde sanatçı Tarkan Tevetoğlu ile 750 bin dolara anlaştığı yönünde haberlerin basında yer aldığını hatırlattı.

''TRT'de özel günlerde program yapan sanatçıları kimin belirlediğini, hangi kriterlere göre seçim yapıldığını'' öğrenmek isteyen Mehmet Sevigen, ''Devlete ait bir kurumun bir gece için 750 bin dolar gibi bir rakamı gözden çıkarması doğru mu?'' sorusunu yöneltti.

CHP'li Sevigen, TRT'nin geçen yılbaşı Sezen Aksu'ya 100 bin YTL ödediğini de öne sürerek, önergesinde şu sorulara yer verdi:

''TRT'nin, bu yıl bir sanatçıya 750 bin dolar ödeyecek olması, sanatçı fiyatlarının bu kadar arttığını mı göstermektedir? Sanatçı Tarkan Tevetoğlu ile yılbaşı gecesinde programa çıkması karşılığı 750 bin dolar bedelle bir anlaşma yapıldığı doğru mu?

Bu anlaşma sanatçı ile mi yoksa bir şirket veya ajans üzerinden mi yapılmıştır? Bu şirket veya ajansın ismi nedir? Ortakları kimlerdir?

TRT yılbaşı gecesi reklam gelirlerinin çok yüksek olacağını düşünmekte midir? Yoksa özel televizyon kanalları ile yarışa girip, gösteriş yapma çabasında mıdır?

TRT'nin 2008 yılbaşı programının toplam harcama bütçesi ne kadardır?''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious