Tarlada tüp satışı

  • Giriş : 10.03.2007 / 00:00:00

Takvim Gazetesi yazarı Faruk Erdem, Zeytinburnu'nda tarlada korsan tüplerin nasıl satıldığını kaleme aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Korsan tüp satışının ve bunların taşınmasının nasıl bir faciaya dönüşebileceğine dikkat çekti.

İşte Faruk Erdem'in yazısı:

İstanbul'da birçok firma, yerleşim birimleri arasında açık arazide tüp satıyor. LİKPETDER, bu kaçak satışların durdurulmasını istiyor

Birçok büyük markanın da aralarında bulunduğu tüp firmalarının, İstanbul'da açık arazide kontrolsüz, kaçak olarak tüp satışı yaptıkları öne sürülüyor. İdddialarını çektikleri resimlerle belgeleyen Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği (LİKPET-DER) yetkilileri, otoparklarda, tarlalarda 29 YTL fiyatla tüp satıldığını belirtiyor.

'KANUNLARA AYKIRI'
Dernek yetkilileri üstelik insan hayatının hiçe sayıldığını belirterek şu açıklamayı yapıyor: "EPDK Kanunu'a göre, LPG firmalarının ruhsatsız bayilere tüplü gaz sevkıyatı yapmaması gerekirken, bu kural hiçe sayılıyor. Tamamen can güvenliğinden uzak, otopark köşelerinde, emniyet tedbiri alınmadan, sokak ve mahalle aralarında, hurdaya çıkması gereken kamyonlar üzerinde tüp satışı yapılıyor. Üstelik bu firmalar, bayilere 31 YTL'den verdikleri tüpleri bu tarlalarda 29 YTL'den kayıt dışı olarak satıyor. Kamyonlarda, 500 kamp, 500 ev, 50 de sanayi tüpü bir ara da bulunuyor.

'FACİA YAŞANIR'
Bir yangın çıkması halinde büyük facialar yaşanabilir. 7 ton LPG bulunan bu tüplerdeki bir patlama, çevreyi yerle bir edecektir. Bu tehlikeli oyuna artık 'Dur' denilmelidir."
Dernek yetkililerinin bu çağrıları umarız bir cevap bulur ve iddia edildiği gibi herhangi bir tehlike varsa yetkili ler bunun önüne geçer.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious