Tarsus olayları polisin önünde olmuş

  • Giriş : 30.10.2006 / 00:00:00

Mersin'in Tarsus ilçesinde Ziraat Odası Başkanı'nın iki oğlunun hayatını kaybettiği ve bir kişinin yaralandığı silahlı kavganın polislerin gözü önünde meydana geldiği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İddiaya göre, Kızılmurat Mahallesi Eski Hal Caddesi'ndeki Güngör Tarım'ın önünde meydana gelen olaydan önce Güngör Tarım'ın sahibi Mansur Güngör'ün "155 Polis İmdat" telefonunu arayarak Ergezer kardeşlerin işyerini baskına geleceklerine dair bilgi verdi.

Bunun üzerine polisler olay gerçekleşmeden önce olay yerine gitti ve bir müddet sonra ise Ergezer kardeşler Güngör Tarım'ın önüne gelerek silahlı kavga meydana geldi.

Olayda yaralanarak 70. Yıl Tarsus Devlet Hastanesinde tedavi altına Mehmet Güngör, Ergezer'in yakınlarının saldırısı ihtimaline karşı Mersin Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Olayın nasıl olduğunu anlayamadığını belirten Mehmet Güngör, "Her şey polisin gözü önünde oldu" diye konuştu.

Tarsus'ta akşam saatlerinde meydana gelen silahlı kavgada Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer'in oğulları Koray Ergezer ve Hasan Ergezer ölürken karşı taraftar Mehmet Güngör ise yaralanmıştı. Polisin olaydan sonra 33 D 4841 plakalı otomobille kaçan Nurettin Güngör'ü bulmak için başlattığı çalışmanın ise sürdüğü bildirildi.

Öte yandan daha önce kalpten ameliyat olan Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer'in iğne ile uyutularak Tarsus Devlet Hastanesi'nde müşahade altında bulundurulduğu kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious