Tarsus'ta bomba paniği

  • Giriş : 13.06.2006 / 00:00:00

Mersin'in Tarsus Hükümet Konağı'nın karşısında bulunan bir toto bayisinin tezgahının altına konulan bomba patlamadan bomba ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bombayı koyan şahsın polis tarafından izlendiği ve bombayı koyduktan sonra yakalandığı bildirildi. Polisin olayla ilgili olarak ikinci bir şahsıda aradığı öğrenildi.

Olay, İnönü Bulvarı üzerinde bulunan kaymakamlık binasının karşısında bulunan Selçuk Togo'ya ait Seher Kırtasiye ve Gazete satışı yapılan işyerinin önünde meydana geldi.

Polisin uzun süredir takipte olduğu belirtilen 17 yaşlarında ki bir şahıs toto ve loto kuponu doldurulan tezgahın altına koyduktan sonra yakalandı. Şahsın yakalanmasının ardından polis şehrin en işlek caddesi olan İnönü Bulvarı'nı çember altına aldı. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri özel elbiselerini giydikten sonra bir paket içinde bulunan bombayı fünye yardımı ile patlattı. Polis patlamanın ardından olay yerinde ince arama yaparak delil topladı.

Tarsus Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, bombayı koyan şahsı uzun süredir takip ettiklerini belirterek, konuyla ilgili geniş çaplı araştırma yaptıklarını ve olayla ilgili olarak bazı kişilerin arandığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious