Tartışılacak bir isim değilim

Tartışılacak bir isim değilim.12307
  • Giriş : 01.11.2008 / 18:29:00

Ersin Yanal "benim ismim tartışılacak isim değil" dedi. Bakın ne için?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında aldıkları sonuç itibariyle bugün çok iyi olduklarını söyledi.

Yanal, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, geçen yılın sonundan bugün geldikleri noktaya kadar bir yapılanma içinde olduklarını belirterek, ''Yeni katılan oyuncular var. Bunların 3 veya 4'ünden yararlanabiliyoruz. Eksiklerimiz olacak. Bunu net şekilde görüyoruz. Eksiklerimizi gidererek devam edeceğiz. Sonuca göre değerlendirdiğimizde, bugün çok iyiydik'' diye konuştu.

Ersun Yanal, yeni kurulan bir takım olarak bazı sıkıntıların olduğunu vurgulayarak, ''Bunları aşıyoruz. Sonucun daha iyi olmasını sağlayacak oyuncu yapısı mevcut'' dedi.

''İSMİM TARTIŞILACAK İSİM DEĞİL

Teknik direktör Yanal, kaybedilen maçların ardından isminin gündeme gelmesi konusundaki soruyu ise ''İsmim tartışılacak isim değil'' diye yanıtladı.

İsmini tartışacakların daha dikkatli olması gerektiğini vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, ''Türkiye'de teknik direktörlük müessesesini çok ucuzlattık. Hakkı olmayan insanlar bile konuşma noktasına geldi. Bir maçla antrenör değişmez, değişmemeli. Çok antrenör değiştirip başarılı olan varsa bunu yapsın'' derken, oyuncuların gol sevinçlerini kendisiyle paylaşmalarının hatırlatılması üzerine, ''Oyuncularımızla biz diğer maçlarda da sevinirdik. İyi bir iletişim içindeyiz. Herhangi bir problem yok'' diye konuştu.

Yanal, kazanılan penaltı atışı sırasında yaşanan tartışma konusunda ise ''Maç öncesi standart pozisyonlar için görevlendirmemiz yapılır. Kim nerede ne yapacak bu belli. Colman kendisine ait olmayan bir görev için oradaydı. Biz ikaz ettik. Gökhan'ın da sadece uyarısı var. Colman bundan sonra yapmayacaktır'' diyerek sözlerini tamamladı.

AVCI: ''4-0 MAÇIN KARŞILIĞI DEĞİL''

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ise 4-0 yenilmelerine rağmen maçın karşılığının bu olmaması gerektiğini kaydetti.

Avcı, maçı 3 etaplı olarak değerlendirmek gerektiğini belirterek, ''İlk yarı 4-5 pozisyon bulan ve rakibine az pozisyon veren bir İstanbul Büyükşehir Belediyespor vardı. Oyunu dengede götüren bir ekiptik. Trabzonspor gibi etkili ayakları olan takımlara karşı bulduğunuz pozisyonları değerlendiremezseniz, rakibiniz atar. 4-0'lık skorun bu oyunun karşılığı olmadığını düşünüyorum. Ama 4-0 mağlup olduk'' dedi.

Abdullah Avcı, 75 dakika boyunca oyunu dengede götürdüklerini ifade ederek, şunları söyledi:

''Sonraki oyunumuzdan dolayı üzgünüz. Oyun disiplininden koptuk. İbrahim Akın ve Erman buldukları pozisyonları değerlendirse belki de oyun bizim lehimize dönebilirdi. İbrahim Akın bizim için önemli oyuncu ama onu tamamlayan futbolcular var. 75 dakika itibariyle iyi oynadık. Ondan sonra iyi oynamadık. Trabzonspor'dan daha fazla pozisyona girdik, daha az pozisyon verdik.''

Teknik direktör Avcı, takımın iyilerinden Tjikuzu'yu oyundan alması konusundaki soruyu ise ''1-0 gerideyken hücuma dönük hamleler yapmamız gerekiyordu. Ancak bu değişiklik karşılığını vermedi'' diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*